02. června 2021
Kategorie: PR tipy

Jak zvýšit výdrž baterie v iPhonu?

Bez nabíječky iPhone nikam nemůžete vzít? Nebo se vaším věrným společníkem stala powerbanka? Mobilní telefon by měl být mobilní, ne neustále připojený do zásuvky. Naučte se, jak prodloužit výdrž baterie vašeho iPhonu.

Technologie se vyvíjí a baterie nejsou výjimkou. Dnes ve většině telefonů najdete tzv. lithium-iontové mobilní baterie, pro něž platí jiné zásady než pro baterie staré. Začneme tedy rovnou prvním pravidlem.

Nenechte baterii úplně nabít a vybít

Lithium-iontové baterie nemají rády, když jejich energie klesne úplně na nulu a podobně se jim nelíbí, když je nabíjíte naplno. Pokud mobil dobijete do 100 %, vypojte ho z nabíječky. Ideálně byste měli baterii udržovat nabitou zhruba kolem 50 %. Třeba bezdrátová nabíječka iPhone pomůže nabíjet tímto způsobem – zvyknete si, že ho na ni položíte vždy, když budete doma.

Vyhýbejte se horku a chladu

Baterie zvládají fungovat v širokém rozsahu teplot, nicméně velké horko je poškozuje. I nabíječka iPhone zahřívá, proto se snažte, když máte mobil na nabíječce, nehrát hry ani nedělat jiné náročné aktivity na telefonu. Velký chlad snižuje kapacitu baterie pouze dočasně, jakmile se mobil vrátí do normální teploty, výkon baterie se vrátí.

Zredukujte počet widgetů

Widgety, díky nimž máte přehled o počasí, spotřebě mobilních dat či novinkách, jsou sice fajn, ale kvůli neustálému synchronizování se docela vybíjí baterii. Zkuste tedy počet widgetů na vaší domovské obrazovce trochu minimalizovat.

Vypněte polohové služby

Velkým žroutem baterie jsou rozhodně polohové služby. V některých případech se bez nich neobejdete, třeba když jste na túře a využíváte mapu, ale nezvykejte si mít je zapnuté trvale. Zapínejte je tehdy, pokud je opravdu potřebujete.

Aktualizujte své aplikace

Tato rada je možná trochu zvláštní, ale vývojáři se s každou novou verzí aplikace snaží vylepšit životnost baterie a optimalizovat využití paměti. To je důvod, proč byste vždy měli mít nejnovější systém i všechny aplikace. A mimochodem, naučte se aplikace skutečně ukončovat, když je nepoužíváte.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: