14. července 2022
Kategorie: PR tipy

Jak spárovat herní sluchátka s počítačem

Pořídili jste si bezdrátová herní sluchátka, ale nevíte, jak je spárovat s počítačem? Poradíme vám jak na to!

Bezdrátová sluchátka se mezi uživateli těší velké oblibě. Jak by také ne. Fungují totiž bez nepraktických a nevzhledných drátů. Ta malá, která využijete především na cestách, ať již při poslechu hudby, či telefonování, se vkládají přímo do ucha, ta větší zase nacházejí své uplatnění při hraní počítačových her. Na ty se v následujícím článku zaměříme.

Drátové versus bezdrátové spojení

Zatímco klasická drátová sluchátka jsou založena na „drátovém“ spojení prostřednictvím kabelu (drátu) a konektoru, u těch bezdrátových se jedná o spojení prostřednictvím Bluetooth. Přenosné notebooky, mobilní telefony a tablety většinou disponují integrovaným Bluetooth. Ztraceno, ale nic není, ani pokud jej váš počítač nemá. Jednoduše použijete adaptér Bluetooth s rozhraním USB.

Podporuje váš počítač Bluetooth?

V první řadě se ujistěte, jak na tom konkrétně váš počítač je, tedy zda Bluetooth podporuje. Pokud ano, v dalším kroku bude zapotřebí ho zapnout. U počítačů s operačním systémem Windows 11 jděte do nastavení, vyberte Bluetooth a klikněte na políčko zapnout. Tím se Bluetooth zaktivuje.

Zapněte sluchátka do polohy „zjistitelné“

Dalším krokem bude zapnutí samotných sluchátek a jejich nastavení do polohy „zjistitelné“. Přesný návod, jak tak učinit, najdete v příbalovém letáku produktu, popřípadě na webu výrobce. Vraťte se ke svému počítači, v nastavění klikněte na Bluetooth a následně přidat zařízení. Pokud se zobrazí vaše nejlepší herní sluchátka, máte vyhráno. Pak jen bude stačit odkliknout hotovo a budou připojena.

Klávesnice, myš i reproduktory

Pokud se to nezdaří, ujistěte se, že obě zařízení jsou ve vzájemném dosahu a funkce Bluetooth je u obou zapnutá. Tímto způsobem s počítačem s Bluetooth spolu se sluchátky každopádně napojíte klávesnici, myš, telefon i reproduktory.

Více tipů naleznete na magazínu Monade.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: