06. ledna 2023
Kategorie: Motorista

Jak si správně vybrat první auto?

Složili jste správně testy v autoškole a už jste právoplatným držitelem řidičského průkazu a přemýšlíte o koupi auta? Koupě auta je důležitým krokem pro vaši nezávislost a zásahem do vašich financí. Pokud nevíte, jaké auto si pořídit, tak následující tipy vám mohou pomoci.

Ještě, než se rozhodnete pořídit si auto, tak je potřeba si spočítat pořádně finance, ať co nejrealističtěji určíte výši splátky nebo rovnou koupi, a přitom se nezadlužili. Nesmíte zapomenout na další výdaje, jakými jsou:

  • Palivo
  • Údržba
  • Pojištění
  • Registrační poplatky

Prozkoumejte trh a dbejte na své potřeby

Po zjištění finanční situace, kolik můžete investovat do pořízení auta si proveďte takový menší průzkum, jaké auto je pro vás prioritou. Vedle funkčních vlastností by vás mělo zajímat, jestli si pořídíte auto na benzín nebo naftu. To určíte v závislosti na vzdálenosti a četnosti jízdy. Určitě by vás měl zajímat i samotný design auta. Jakmile si určíte priority, tak je na čase vyrazit na průzkum trhu.

Teď můžete začít brouzdat po internetu nebo i po různých pobočkách a vybírat si, co nejvhodnější modely, které jste si určily. Můžete si přizvat na pomoc i přátele, kteří již vlastní auto a určitě vám pomohou při volbě.

Snažte se myslet ekologicky

Volba elektrického nebo hybridního motoru se zdá jako moudrá volba. Tato auta se snadněji udržují a používají. Jejich dopad na životní prostředí je menší než u starých typů vozidel.

Navštivte autobazary a zkuste testovací jízdu

Po shrnutí všech faktorů, jaké by měly auta vlastnit a vašich představ, je ideální doba navštívit autobazary. Prohlédněte si zblízka auta a nebojte si s sebou vzít zkušenějšího kamaráda nebo automechanika, aby si, popřípadě prohlédl dané auto, zda je v pořádku.

Vyzkoušejte si jízdu auta, jaké chcete. To vám může pomoci při volbě, zda konkrétní auto chcete nebo ne. Pokud jste spokojeni, tak vám nic už nebrání pro to, aby se stalo vašim majetkem.

Tip: Potřebuje půjčit auto?

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: