07. března 2022
Kategorie: PR tipy

Jak investovat na akciovém trhu?

Pokud jste připraveni začít investovat do akcií, ale nevíte, kde začít, jste na správném místě. Možná vás šokuje, že investice 10 000 dolarů do indexu S&P 500 před 50 lety má dnes hodnotu 1,2 milionu dolarů. Investování do akcií, pokud je prováděno správně, je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak vybudovat dlouhodobé bohatství. Ukážeme vám, jak toho dosáhnout.

Tipy na investování na burze

Nakupte vhodnou investici

Vybrat vhodné akcie, do kterých investovat, je mnohem snazší říci, než udělat. Každý může identifikovat akcie, kterým se v minulosti dařilo, ale předpovědět budoucí úspěch akcie je mnohem obtížnější. Pokud chcete vydělávat peníze investováním do jednotlivých akcií, musíte být ochotni vynaložit velké úsilí na průzkum společnosti a udržování svého portfolia.

Při studiu společnosti byste se měli zaměřit na její základní údaje, jako je zisk na akcii (EPS) nebo poměr ceny a zisku (P/E ratio). Je však třeba udělat mnohem více práce: prozkoumat manažerský tým společnosti, posoudit její konkurenční výhody a prozkoumat její finanční výkazy, zejména rozvahu a výsledovku. A to je pro obchodování na burze teprve začátek

Držte se dál od jednotlivých akcií

Každý už někdy slyšel o velkém vítězství akcií nebo o fantastickém výběru akcií.

Nezapomeňte, že abyste na konkrétních akciích pravidelně vydělávali, musíte vědět něco, co trh s výhledem do budoucna do ceny akcií nezapočítal. Mějte na paměti, že na každý prodej na britském akciovém trhu připadá stejně sebevědomý zájemce o totožné akcie.

Indexový fond, kterým může být podílový fond nebo fond obchodovaný na burze, je dobrou alternativou k jednotlivým akciím (ETF). V těchto fondech jsou drženy stovky, ne-li tisíce akcií. A každá akcie fondu, kterou si koupíte, vlastní všechny firmy v indexu.

Vytvořte si vyvážené portfolio

Jednou z největších výhod indexového fondu je, že získáte široký výběr akcií hned najednou. Pokud například investujete do široce diverzifikovaného fondu založeném na indexu S& P 500, budete držet akcie stovek firem pokrývajících širokou škálu odvětví. Můžete však investovat do fondu, který je úzce diverzifikovaný a zaměřuje se na jedno nebo dvě odvětví.

Diverzifikace je klíčová, protože minimalizuje možnost, že některá akcie v portfoliu bude mít výrazný negativní dopad na výkonnost celého portfolia, což následně zvyšuje vaše celkové výnosy. Pokud naopak koupíte pouze jednu akcii, dáváte všechna svá vejce do jednoho košíku.

Zachovejte si dlouhodobou investiční strategii

Podle Keadyho by investování mělo být dlouhodobým úsilím. Doporučuje také oddělit se od každodenního cyklu zpráv.

Vyhýbáním se každodenním finančním zprávám si budete moci vypěstovat trpělivost, kterou budete potřebovat, pokud chcete zůstat v investiční hře dlouhodobě. Je také dobré zřídka nahlížet do svého portfolia, abyste nebyli příliš vystresovaní nebo vzrušení. To jsou výborné rady pro nováčky, kteří se teprve učí ovládat své emoce, pokud jde o investování.

Jednou z technik pro nováčky je stanovení časového plánu a určení, kdy budete své portfolio analyzovat. Dodržování tohoto pravidla vás podle Keadyho uchrání před výprodejem akcií v období vysoké volatility – nebo před tím, abyste nevyužili všech výhod vysoce výkonné investice.

Vyhněte se krátkodobému obchodování

Pochopení toho, zda investujete dlouhodobě, nebo krátkodobě, by vám také mohlo pomoci při rozhodování o vašem přístupu – a zda vůbec máte investovat. Krátkodobí investoři mohou mít přehnaná očekávání ohledně růstu svých peněz. Navíc většina krátkodobých investorů, jako jsou například denní obchodníci, podle studie prodělává. Stojíte proti výkonným investorům a dobře naprogramovaným algoritmům, kteří mohou o trhu vědět více než vy.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: