Několik tipů, jak zabránit únavě
08. února 2021
Kategorie: PR tipy

Jak bojovat s únavou? Zatočte s ní pomocí speciálních osvěžujících tablet!

Nejčastěji se řeší boj s jarní únavou, pocity vyčerpání se však mohou objevit kdykoliv v roce. Za hlavní příčiny bývá kromě nedostatku denního světla považováno zejména vysoké psychické vypětí, náročné fyzické aktivity či strava prostá na živiny.

Spíte kvalitně každou noc, přesto vám přes den chybí energie, býváte unaveni a večer doma se cítíte vyloženě vyčerpaní? Postrádáte chuť cokoliv dělat, v práci se špatně soustředíte a nejraději byste šli domů a svalili se do postele? V takovém případě se hodí poznat několik triků, které si s únavou rychle poradí.

Umění odpočívat neznamená pro každého to samé

Kladete-li na sebe dlouhodobě vysoké nároky a zapomínáte na odpovídající odpočinek, dřív nebo později v průběhu dne se dostaví únava a vyčerpání. Je přitom jedno, zda se jedná o psychickou či fyzickou zátěž. Důležité je naučit se odpočívat.

Odpočinek může mít různou podobu s ohledem na životní styl. Zatímco fyzicky aktivní osoby si odpočinou při návštěvě sauny, cvičení jógy či nad knihou, lidem se sedavým zaměstnáním prospěje procházka na čerstvém vzduchu či jiná oblíbená pohybová aktivita.

Zapojte do boje s únavou vitamíny a minerály

Pokud bude váš život plný výkyvů, únava a vyčerpání se stanou jeho součástí. Řešením je nalezení rovnováhy, kterou podpoří pravidelný biorytmus, zdravý jídelníček zahrnující pitný režim a samozřejmě spánek.

Například skladba jídelníčku hraje v boji s únavou podstatnou roli. Některé vitamíny a minerály mají schopnost dodat organismu novou energii, povzbudit jej a zlepšit funkce mozku, zejména schopnost soustředění či paměti. Třeba vitamín C prokazatelně snižuje únavu a vyčerpání.

Pro povzbuzující účinky je znám kofein, který kromě kávy najdete v zeleném čaji či yerba mate, nápoji pocházejícím z Jižní Ameriky. Skvělý nápad tak představuje doplněk stravy Thermo Complete® Doplněk stravy 90 tablet, obsahující jak vitamín C, tak i zelený čaj a yerba mate. Doplněk stravy lze zakoupit v distributorské síti Herbalife Nutrition.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: