26. dubna 2022
Kategorie: Požitkář

Herec Dalibor Gondík hraje na bicí v novém kvartetu Pink Swing!

Dalibor Gondík svoji lásku k hudbě neskrývá. Nyní je ale poprvé součástí hudební kapely. A ne jen tak ledajaké. Připojil se ke swingovému kvartetu, které založil legendární multiinstrumentalista Petr Kroutil, a hraje v něm na bicí. Pink Swing, jak si umělci říkají, upravil světové moderní písně od Michaela Jacksona, Beatles nebo OneRepublic do swingové podoby.

Na své si přijdou i milovníci české hudby, kteří se dočkají coverů od Karla Gotta, Olympicu nebo kapely Chinaski. Kvartet se představí v pražské kavárně Činoherního klubu už 28. dubna.

V době nedobrovolné pauzy kvůli pandemii pracoval Petr Kroutil na novém repertoáru pro Pink Swing, který se divákům představí poslední dubnový čtvrtek v Činoherní kavárně v Praze. “Hrajeme slavné popové skladby předělané do swingové podoby, jde například o songy jako Careless Whisper, Black Or White od Michaela Jacksona, Beatles či Lionella Ritchieho. Současně divákům představíme vlastní skladby, které jsou vždy ve stylu pop swingu,” prozrazuje kapelník Kroutil.

Kvartet je výjimečný nejen svým originálním repertoárem a jedinečným zpracováním písní, ale také svým obsazením. Hry na bicí se ujal moderátor, herec, dabér, bavič, zpěvák, hudebník, ministrant a příležitostný automobilový či rallyový závodník Dalibor Gondík. „S Daliborem se známe bezmála 30 let. Mít ho ve kvartetu je senzace a současně mi pomůže i s moderací celé show. Zažili jsme spolu spoustu legrace u nich doma v Sokolově, na filmovém festivalu v Karlových Varech i v přilehlých barech. Prostě zlatá mládež 90. let,“ zavzpomínal Petr Kroutil.

Kroutil ale nekončí ani se svým big bandem Original Vintage Orchestra, se kterým má naplánovanou celou řadu vystoupení. „S big bandem vystupuji moc rád, je to moje srdcová záležitost. Zeswingoval jsem v něm celou řadu úžasných písní. Třeba moje úprava Visacího zámku – Známka swingu resp. punku, evidentně nadchla punkové posluchače natolik, že má na FB profilu více než 360.000 zhlédnutí, což je suverénní rekord mezi českými bigbandy.  A Michalu Malátnému z Chinaski se moje úprava písničky Každý ráno líbila natolik, že si ji s námi již několikrát zazpíval na show zazpíval,” vysvětluje Kroutil. “S kvartetem je to trochu jiné, kromě písní pro české publikum, mezi kterými jsou například covery od Olympicu, Karla Haly i Karla Gotta, máme také repertoár pro zahraniční diváky a rádi bychom ho předvedli i za hranicemi,” dodává hudebník.

Plánované koncerty kvartetu Pink Swing a big bandu Original Vintage Orchestra:

  • 28.4. – premiéra Ping Swing v kavárně Činoherního klubu
  • 4.5. –Original Vintage Orchestra v Plzni – “Po siréně swing!”
  • 7.5. – vystoupení Pink Swing a Petra Kroutila na jazzovém festivalu ke 120 letům Kralup.
  • 15.5. – koncert Original Vintage Orchestra k příležitosti 50. narozenin Jiřího Vejdělka
  • 4.6. – Pink Swing na festivalu v Bystřici pod Pernštejnem
  • 11.6. – Original Vintage Orchestra v Mníšku pod Brdy
  • 12.6. – vystoupení Laco Deczi a Petr Kroutil ve Zlosyni
  • 19.6. –Original Vintage Orchestra – Stránčice
  • 25.6 – Pink Swing na festivalu ve Štětí
  • 14.7. – Original Vintage Orchestra ve Vlašimi
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: