01. března 2024
Kategorie: Filmmaniak, Požitkář

Film Vlny: Odtajněné příběhy a utajené hrozby v srdci Pražského jara

Nová vlna napětí zvedá hladinu v českých kinech. Vlny, ambiciózní film režiséra Jiřího Mádla, nás vtahují do víru událostí roku 1968 a otevírají zapomenutou kapitolu z bojů tehdejších novinářů.

O čem film je?

V rytmu rockenrollu a studentských protestů se ocitáme v prestižní Redakci mezinárodního života Československého rozhlasu. Mladý Tomáš se nečekaně ocitá v centru dění, obklopen žurnalistickými ikonami jako Jiří Dienstbier (Vojtěch Kotek) či Věra Šťovíčková (Táňa Pauhofová). Atmosféra houstne, když se objeví tajná nahrávka s potenciálem změnit osudy mnohých.

Tomáš se ocitá v kleštích. Na jedné straně zodpovědnost za mladšího bratra Pavla (Ondřej Slupka), na druhé věrnost kolegům a snaha o pravdu. Stane se hrdinou, který se zapíše do historie, nebo podlehne tlaku a zradí své ideály?

Vlny nejsou jen strhujícím thrillerem, ale i poctou práci odvážných redaktorů. Jiří Mádl mistrně prolíná autentické archivní záběry s nově natočenými scénami, čímž dotváří atmosféru napětí a beznaděje. Film čerpá ze vzpomínek pamětníků, včetně legendární Věry Šťovíčkové, která se ve filmu stává klíčovou postavou.

Koho ve filmu uvidíme?

Hlavní role se ujal Vojtěch Vodochodský, po boku mu stojí hvězdná jména jako Táňa Pauhofová, Stanislav Majer, Martin Hofmann, Vojtěch Kotek či Marika Šoposká. Vlny slibují strhující podívanou plnou emocí, morálních dilemat a skrytých hrozeb.

Premiéra filmu je naplánována na 15. srpna 2024. Nenechte si ujít tento jedinečný snímek, který odkrývá neznámé kapitoly naší historie a oslavuje sílu svobodného slova.

Další informace o filmu:

  • Režie: Jiří Mádl
  • Scénář: Jiří Mádl
  • Kamera: David Čápek
  • Hudba: Aleš Březina
  • Hrají: Vojtěch Vodochodský, Táňa Pauhofová, Stanislav Majer, Vojtěch Kotek, Marika Šoposká, Martin Hofmann, Ondřej Slupka, Igor Bareš, Petr Lněnička, Matyáš Řezníček, Jan Nedbal
  • Produkce: Dawson Films
  • Distribuce: Bontonfilm
  • Koproducenti: Český rozhlas, Česká televize, Barrandov Studio a.s., Innogy, Wandal Productions a RTVS
  • Podpora: Státní fond kinematografie ČR, Pražský audiovizuální nadační fond, Plzeňský kraj a Audiovizuálny fond SK

Připravte se na strhující cestu do bouřlivého období Pražského jara a odhalte tajemství, která dosud dřímala v archivech. Vlny slibují nezapomenutelný filmový zážitek.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: