22. července 2022
Kategorie: Zvědavec

Fenomén UFO v Čechách: Kdy a kde se objevili svědci?

Neidentifikovatelné létající objekty rozhodně nejsou pouze věcí Spojených států. Pozorovat je můžeme i u nás a existují jedinci, kteří je skutečně viděli. Záhadná pozorování se objevila i v naší zemi a často se jednalo o události, které nikdo nedokázal vysvětlit. Podívejme se na několik zásadních pozorování, o kterých víme a která se nestala v příliš vzdálené minulosti. Pokud byste sami měli podobnou zkušenost, můžete kontaktovat Projekt záře, který vše eviduje.

Nové Hrady

Kruhy a symboly vytvořené uprostřed pole nebo v obilí jste zaručeně viděli v nějakém filmu nebo knížce. V jižních Čechách se v roce 2000 objevilo něco velmi podobného. Uprostřed pole u Nových Hradů se objevil se symbol, u kterého není ani dnes jasné, jestli ho vytvořil člověk nebo členové mimozemské společnosti. Jisté je pouze to, že někteří svědci viděli oválný předmět, který se pohyboval velmi pomalu několik metrů nad zemí. A na intenzitu světla během jedné noci nezapomene nikdo z nich do konce života.

Borová

V noci mezi 21. a 22. srpnem 1993 se uskutečnil velký objev pro všechny fanoušky ufologie v Čechách. Senior z obce Borová si vyšel večer na malou procházku. V tom uviděl malý předmět velký asi 70 cm na délku a 40-50 cm na výšku. Neležel na zemi, ale levitoval ve vzduchu. Stařec na to jen zíral a na nich se nezmohl. Následující den se našlo hned několik svědků, kteří viděli něco podobného, a to hned na několika místech v Čechách i na Moravě.

Vranovská přehrada

Trochu starším a rozhodně největším pozorováním UFO v Čechách byl stříbrný předmět obdélníkového tvaru o velikosti 10 až 15 metrů, který se objevil v Čechách dne 12. července roku 1987. Pozorovala ho dokonce československá armáda jedním ze svých vrtulníků. Dodnes není jasné, co to bylo za objekt, ale rozhodně se nejednalo o nic z našeho světa. Vojáci se snažili ho sestřelit, ale během chvilky zmizel v oblacích.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: