03. července 2024
Kategorie: PR tipy

Dřevorubecká elita se utkala v Sušici: Klíma a Mařas postupují do Evropy!

V sobotu 29. června se na ostrově Santos v Sušici odehrál strhující dřevorubecký turnaj Czech Trophy, nejvyšší formát prestižní mezinárodní soutěže STIHL TIMBERSPORTS®. Akce přilákala nadšené fanoušky z celé České republiky a stala se svědkem napínavých soubojů o postup do evropského závodu.

Osm nejlepších dřevorubců se utkalo ve čtyřech náročných disciplínách, které prověřily jejich sílu, vytrvalost a technické dovednosti. Disciplíny zahrnovaly práci se sekerou i pilou a musely být absolvovány bez přestávky v nemilosrdném K.O. systému. Vysoké teploty a silné slunce přidávaly na náročnosti a zdůrazňovaly fyzickou i psychickou odolnost závodníků.

Někteří borci bohužel v náročném klání vyčerpali všechny síly a museli svá kola vzdát, čímž uvolnili cestu do finále Matyáši Klímovi a Zdeňku Mařasovi. Tito dva dřevorubci předvedli excelentní výkony a právem si zasloužili reprezentaci České republiky na European Trophy, která se uskuteční 29. září 2024 ve švýcarské Bellinzoně.

Matyáš Klíma a Zdeněk Mařas – vítězové Czech Trophy

Matyáš Klíma a Zdeněk Mařas dominovali turnaji a předvedli výkony hodné světové úrovně. Jejich vítězství je zaslouženou odměnou za tvrdý trénink a neutuchající snahu. Oba závodníci se tak těší na prestižní European Trophy, kde se utkají s nejlepšími dřevorubci z Evropy.

Výsledky Czech Trophy:

  1. Matyáš Klíma
  2. Zdeněk Mařas
  3. Karel Diviš
  4. Ivan Bambuškar
  5. Martin Kalina
  6. Ladislav Fikar
  7. Martin Novotný
  8. Jan Chadraba

Czech Trophy v Sušici ukázala krásu a náročnost dřevorubeckého sportu a potvrdila, že Česká republika má v tomto oboru silné zastoupení. Vítězství Matyáše Klímy a Zdeňka Mařase je skvělým počinem a slibuje další úspěchy na mezinárodní scéně.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: