19. dubna 2024
Kategorie: Zvědavec

Dřevorubci se utkali v Brně: Soukup a Urbanová ovládli Czech Cup, Kalina Czech Masters

Adrenalinová show plná síly a preciznosti se odehrála v Brně na výstavišti, kde se 7. a 8. dubna konal první kvalifikační závod STIHL TIMBERSPORTS® CZECH SERIES. Mezi 26 odhodlanými muži a 4 statečnými ženami se rozhodovalo o postupu do národního kola dřevorubecké soutěže.

Závodníci předvedli úchvatné výkony

Diváci s nadšením sledovali, jak se dřevorubci utkávají v náročných disciplínách, mezi které patří sekerácké disciplíny Underhand Chop, Standing Block Chop a Springboard a pily Stock Saw, Single Buck a Hot Saw. Každý závodník usiloval o co nejlepší techniku a čas, aby získal cenné body a postoupil do dalšího kola.

Ženy boří stereotypy

Zvláštní pozornost si zasloužila účast ženských závodnic, které se nebály pustit do tradičně mužského sportu. Karolína Urbanová z Nenačovic u Berouna zvítězila v Czech Cupu a dokázala, že dřevorubectví není pouze doménou mužů.

Karolína Urbanová

Vítězové postoupili do dalšího kola

V mužské kategorii Czech Cupu triumfoval Vítězslav Soukup z Víchové nad Jizerou a v Czech Masters Brno kraloval Martin Kalina z Hradčan u Chlumčan. Oba vítězové si tak zajistili postup do dalšího kola soutěže.

Vítězslav Soukup

Další kolo slibuje napínavou podívanou

Další dřevorubecká show se uskuteční již 8. května v Lanškrouně v areálu Střední školy zemědělské a veterinární. Pokud máte rádi adrenalin a úchvatné sportovní výkony, nenechte si ji ujít! Více informací naleznete na www.stihl.cz.

O STIHL TIMBERSPORTS®

STIHL TIMBERSPORTS® je prestižní mezinárodní soutěžní formát dřevorubectví, který se koná po celém světě od roku 1985. Tato série je považována za vrchol sportovního dřevorubectví a zahrnuje maximálně šest disciplín. Tři z nich se zaměřují na práci se sekerou (Underhand Chop, Standing Block Chop, Springboard) a zbývající tři na práci s pilou (Stock Saw, Single Buck, Hot Saw).

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: