14. července 2022
Kategorie: PR tipy

Díky vhodnému odrážedlu naučíte vaše děti stabilitě i jistotě v pohybu. Jak vybírat?

Rané dětství je nejdůležitějším mezníkem celých našich životů. Přesně z tohoto důvodu bychom se měli soustředit na adekvátní rozvoj fyzických i psychických schopností našich milovaných potomků. Jednou z nejkritičtějších oblastí je samozřejmě správná chůze, běh a získání tolik důležité rovnováhy. Jakým způsobem si vaše děti osvojí správné návyky?

Klíčem je ideální načasování

Nejdříve je nutné si připomenout fakt, že každá ratolest je jiná a učí se různým záležitostem svým vlastním tempem. Rozhodně tedy nepospíchejte a nenuťte tu svou do věcí, které pro ni ještě nejsou přirozené. Obecně se za ideální čas na koupi odstrkovadla považuje období mezi dvanáctým až dvacátým čtvrtým měsícem života vašich potomků. V tomto období by již měli být schopni stabilně ujít kratší vzdálenosti, tudíž přichází čas na adekvátní rozvoj této dovednosti.

Nejoblíbenější volbou pro ty nejmenší jsou samozřejmě odrážedla na třech, nebo čtyřech kolech. Ty mají často i madla pro rodiče, díky kterým lze snadno kontrolovat zběsilou jízdu vašich ratolestí a navést je správným směrem. Populární jsou auta s vodící tyčí a malé motorky. Nezapomínejte však na to, že poctivá chůze je primárním pohybem, zatímco ježdění je pouhým doplňkem.

Kupujte jen kvalitní produkty

V sázce je bezpečí vašich dětí, a tak se spolehněte pouze na certifikované a kvalitní zboží. Nemusíte se ničeho bát, protože i opravdu solidní a bezpečné kusy se pohybují v řádech jednoho až dvou tisíců korun. Jejich výhodou je pevnost a absence ostrých hran, což je velmi důležitým kritériem pro bezpečnou jízdu.

Předmětem častých diskuzí je i přítomnost, či naopak nepřítomnost brzd. Divili byste se, ale tyto debaty se stávají na internetu předmětem častých hádek mezi jednotlivými rodiči. Většina lidí se však shodne na tom, že děti mezi prvním a třetím rokem života by rozhodně na svých odrážedlech brzdy mít neměly. V pozdějších fázích života by tomu už však mělo být naopak.

Ohromný výběr

V současnosti lze volit z pestrého množství materiálů i provedení těchto vychytávek, přičemž fantazii se meze nekladou. Ať už se vám líbí plastová, kovová či například dřevěná konstrukce, vždy dbejte na již zmíněné certifikáty. Ty vám poskytnou spolehliví obchodníci, mezi něž se řadí třeba známý e-shop s internetovými stránkami Ministerstvohracek.cz.

Tento prodejce se soustředí na komplexní nabídku kvalitních a ověřených hraček i pomůcek, příjemné ceny, zkušenou zákaznickou podporu a rychlé doručení až k vašim dveřím. Sháníte-li odstrkovadlo, podívejte se na přiložený odkaz a nešlápnete vedle. V případě jakýchkoliv dotazů se nebojte obrátit na profesionální pomoc od této společnosti.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: