20. ledna 2023
Kategorie: Businessman

Chcete prorazit jako zakladatel startupu? Tak se soustřeďte na toto

Chystáte se prorazit jako zakladatel startupu? Musíte disponovat určitými vlastnostmi, ale nejdůležitější je však schopnost komunikace s lidmi. Tato téměř nejstarší lidská činnost je důležitá pro získání lidí na svou stranu, a tudíž svůj podnikatelský záměr. V článku zjistíme, jak by měl zakladatel startupu jednat s lidmi.

Dívejte se na startup z pozice druhých lidí

Mezi nejdůležitější části úspěchu patří především schopnost se dívat na věci z pohledu druhé osoby. Jako zakladatel startupu je potřeba myslet na to, že ne vše, jak vidíte a považujete sami za nejlepší, vidí stejně i ostatní. Proto je potřeba se dívat na projekt i druhýma očima a vytvořit si na to úsudek z obou úhlů.

K dosažení cíle je potřeba, aby dvě skupiny lidí vnímala vaši firmu pozitivně. Mezi ně patří:

  • Zákazníci
  • Zaměstnanci a spoluzakladatelé

Důležitou skupinou jsou zákazníci. Pro jejich uspokojení je potřeba vnímat jejich názory na firmu. Případně negativní aspekty je, co nejdříve odstranit a přeměnit na pozitivní status. Pokud se vám to nepodaří, tak nemůžete pomýšlet na úspěšný startup.

Druhou skupinou je vlastní tým, včetně spoluzakladatelů. Tam je důležité zapracovat, aby všichni táhli za jeden provaz se stejnou vidinou. Jakmile je tým sladěný, tak práce jede na nejvyšší obrátky a výsledky se dostaví, co nevidět.

Buďte příjemným člověkem, s kterým se budou ostatní cítit dobře, a ne ve stresu

Pro nejlepší výsledky je potřeba se slušně chovat a skvěle jednat s lidmi. Pokud neumíte jednat s lidmi a jste nepříjemní, tak těžko můžete očekávat spolupráci od ostatních lidí. Pokud naopak disponujete kvalitními vlastnostmi, tak se můžete těšit ze spolupráce s lidmi. Čím lepší dovednosti máte, tím schopnější lidi jste schopni přidat na svou stranu.

Existují samozřejmě výjimky, kdy třeba Steve Jobs byl přísným a náročným šéfem, ale vše kompenzoval naprostou dokonalostí. Jenomže na to se nespoléhejte, jakožto nováček. Zkrátka se udržujte v dobrém psychickém rozpoložení, buďte příjemní na lidi a vnímejte okolí.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: