05. září 2022
Kategorie: PR tipy

Běžecké pásy vám pomohou dohnat trénink

Většina běžců vám řekne, že běhat venku je mnohem záživnější než se potit ve fitku na běžeckém páse. Existují však situace, kdy je pás vynikajícím řešením. Možná i vy jste nad ním uvažovali. Co může do vašeho běžeckého tréninku přinést?

Nejlepší samozřejmě je, když se jdete proběhnout ven. Strávíte čas na čerstvém vzduchu, přijmete od sluníčka trochu vitamínu D, případně se otužujete, pokud je zima. Někdy počasí nepřeje, na druhou stranu mnozí běžci říkají, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. Takže v čem vám tedy mohou pomoci běžecké pásy?

Natrénujte terén, který doma nemáte

Vysnili jste si závod v Alpách, ale bydlíte na jižní Moravě? Trénovat se má v tom terénu, jaký chcete běžet. Alpské vrcholky si však na ploché Moravě vyčarujete jen těžko. Tedy dokud si nepořídíte běžecký pás. Na tom si nastavíte sklon podle potřeby. Sice vám nenasimuluje kameny a náročnější povrch, avšak stoupání na něm zvládnete trénovat bez problému.

Covidová opatření vás nepoloží

Také jste na začátku covidu přemýšleli, jak tuhle dobu přežijete, když vám zakážou chodit ven, takže nebudete moct běhat? Na začátku covidu stoupl zájem o běžecké pásy do domácnosti. I ti, kteří doma bojovali s prostorem, si pás pořídili a našli si na něj místo. V současnosti se prodávají i minimalistické běžecké pásy, které se vám domů určitě vejdou.

Ušetříte čas, zvládnete dvě aktivity najednou

Doma se můžete při běhu věnovat i dalším činnostem. Třeba si pustíte seriál s originálním dabingem a budete pilovat svou angličtinu. Běh na pásu je praktičtější také tehdy, když musíte hlídat děti. Mohou si hrát ve stejné místnosti, ve které běháte, budete je mít pod dohledem.

A kolik takový běžecký pás do domácnosti stojí? Ceny jsou různé, ty nejlevnější seženete i pod deset tisíc korun. Záleží na vás, co od pásu očekáváte, jak často ho hodláte používat atd.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: