29. června 2023
Kategorie: PR tipy

Apple se ponořil do extrémních sportů a nabízí hodinky pro potápěče

Apple Watch se od samého začátku staly oblíbenými hodinkami mezi sportovci a nadšenci do pohybu. Aplikace, které monitorují pohyb a kondici, jsou jedny z nejvyužívanějších a uživatelé si díky nim hlídají svou formu. Model Apple Watch Ultra cílí ale ještě o kus dál, mezi milovníky extrémních sportů. Apple spojil síly s Huish Outdoors a vytvořil hodinky určené k potápění.

Vyrobeny z titanu, který je perfektním vyvážením odolnosti a lehkosti, s přizpůsobeným displejem a vystouplým postranním tlačítkem, aby byly hodinky snadno ovladatelné i pod vodou. Stejně tak pásky k hodinkám jsou dostupné v potápěčské verzi vyrobené z gumy, která drží i přes neopren. Displej je u tohoto modelu větší než u předchozích sérií Apple Watch a má dvakrát větší jas, aby bylo vše perfektně čitelné i za zhoršených podmínek. Baterie nejnovějších chytrých hodinek Ultra má výdrž až 60 hodin v úsporném režimu a 36 hodin při používání.

Nabitý funkcemi

Po obvodu titanového krytu jsou rozmístěny funkční tlačítka, senzory a mikrofony tak, aby poskytovaly co nejsnazší používání a co nejlepší informace.

Akční tlačítko

Cesta k dobrodružství nebyla nikdy jednodušší – oranžové akční tlačítko je zkratkou k akci, aby byly vaše nejoblíbenější funkce aktivovány jedním stisknutím. Zaznamenejte si bod cesty na kompasu, odstartujte aktivitu nebo podržením aktivujte sirénu. Siréna je bezpečnostním komponentem a dokáže vydat zvuk o síle 86 decibelů, který uslyšíte až 180 metrů daleko.

Korunka Digital Crown

Otočná korunka je u Apple Watch Ultra přizpůsobena používání v neoprenových rukavicích a při pohybu. Hrubší drážky a větší průměr jsou praktické, ale přesto nenarušují nadčasový design chytrých hodinek.

Boční tlačítko

Hned vedle korunky najdete boční tlačítko, které opět vystupuje z pouzdra, aby se dalo snadno používat. Slouží především k bezpečnostním akcím, jako je tísňové volání, zobrazení zdravotního ID nebo aktivování sirény. Je očividné, že se Apple zaměřil na bezpečnost v nouzových situacích, aby byl člověk i při extrémních sportech pod dohledem.

Parťák z extrému do extrému

Po obvodu hodinek je umístěna také soustava tří mikrofonů pro používání Siri a volání. Dvoufrekvenční GPS anténa, která poskytuje přesné informace o poloze, dva reproduktory a výstup již zmíněné sirény. Vedle korunky najdete také hloubkoměr, který měří v reálném čase hloubku do 40 m pod hladinou a také teplotu vody.

Přizpůsobeny do posledních detailů

Extrémním sportům jsou uzpůsobeny také řemínky Ultra Watch, aby si každý přišel na to své a cítil se komfortně zavěšený na skále, při maratonu i mezi žraloky. Názvy jednotlivých řemínků mluví za vše: Alpský tah, Trailový tah a Oceánský řemínek.

První ponor

Funkce potápění funguje na Apple Watch Ultra pouze s předplatným Oceanic Plus App. Bez této aplikace jsou hodinky přizpůsobeny pouze pro šnorchlování, s aplikací se z nich ale stane potápěčský počítač, plánovač ponoru a kniha ponorů s přesnými záznamy. Během ponoru uvidíte na displeji hodinek hloubku, ve které se nacházíte, a čas, který můžete pod vodou strávit, bez nutnosti dekompresních zastávek při vynořování. Tyto informace zůstávají v horní polovině displeje po celou dobu ponoru. Ve spodní části se nachází další užitečné informace, mezi kterými můžete listovat pomocí korunky.

  • Čas potápění
  • Teplota vody
  • Časová vzdálenost od hladiny
  • Maximální hloubka ponoru
  • Rychlost ponoru
  • Stav baterie
  • Kompas
  • Informace o vašem kyslíku, které jste si nastavili při plánování ponoru

Vydejte se do hlubin oceánu a poznejte neprozkoumané vraky lodí na jeho dně. Apple Watch Ultra u toho budou s vámi a postarají se, abyste si ponor užili bez komplikací.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: