25. listopadu 2009
Kategorie: Sukničkář

Sexy holky: Anna Kurnikovová – Modelka nebo tenistka?

Ruská sexbomba, krásná blondýnka, sexy modelka, ale taky nejslavnější tenistka, která nikdy sama nevyhrála žádný turnaj mezi profíky, i když patřila mezi top hráčky. Svět tohoto bílého sportu ale přesto ovlivnila jako málokdo. Veřejnost totiž neupoutala jen svými výkony, ale hlavně krásnou sexy postavou a svou rolí v showbyznysu. Anna Kurnikovová se tedy dokázala uplatnit i jako modelka a tím se stala vzorem pro mnoho začínajících tenistek. Takže svůj titul získala, v tomto směru byla jasně první!

Počátky kariéry

Dne 7. června 1981 se narodila v Moskvě budoucí kráska, celým jménem Anna Sergejevna Kurnikovová. Její prostřední jméno se ale vůbec neužívá. Rodiče Anny nebyli příliš majetní. Proto, když jí pod stromek na Vánoce kupovali první tenisovou raketu, museli prodat televizor. Dnes už by to asi dělat nemuseli. Annu tenis hodně bavil a tak se mu začala plně věnovat. Vyhrála turnaj mladých hráček – Kremling Cup. Zde si jejího talentu všimla agentura IMG a Anna za odměnu jela do USA. Tady navštěvovala slavnou akademii ještě slavnějšího kouče Nicka Bolletieriho. Každým tréninkem se lepšila a stala se obávanou soupeřkou ve všech juniorských turnajích. V roce 1995 vyhrála Orange Bowl a rázem byla juniorskou jedničkou světa. Vstup do velkého tenisu byl už jen otázkou času, ovšem to Anna asi ještě netušila, že žádný sólo titul už nepřidá.

Tenistka Kurnikovová

Profesionální tenistkou se stala ještě v tom roce. Kurnikovové tehdy bylo pouhých 14 let. V říjnu roku 1995 už byla hráčkou WTA. Její kariéra šla pořád nahoru. Během prvního roku mezi těmi nejlepšími se dokonce dostala až do první stovky. Tentýž rok se probojovala až do osmifinále US Open. V roce 1997 byla v semifinále Wimbledonu a posunula se už na 25. místo. Ve svých 17-ti letech hrála i své první finále, ale na titul, hádejte, nedosáhla. Anna se navíc na konci roku dostala až do top 10, jejím maximem bylo osmé místo. Mnoho odborníků o své budoucí hvězdě už mělo jasno, ale kariéra se pomalu zadrhávala. Pořád nepřicházel žádný triumf a mladá kráska se začala věnovat i jiným aktivitám, jako je móda, diskotéky, kluby, modeling a už jí byly vlastní i skandály. V roce 1999 odehrála své druhé finále, které prohrála s Hingisovou, svou budoucí spoluhráčkou ve čtyřhře. S touto Čecho-Švýcarkou v deblu vyhrála osm titulů, z toho dva grandslamy a dosáhly i na první místo v žebříčku.

Annina krása vítězí

Kariéra tenistky už ale mladou Rusku tolik nebavila. Stále více se věnovala modelingu se showbyznysem a tenisu nevěnovala již takovou pozornost a přípravu. Do toho se dostávali její milenci a také velký problém – zdravotní problémy. Byla tedy nucena přerušit kariéru. Ovšem jen tu tenisovou. Na své večírky a akce tak aspoň měla více času a to jí vyhovovalo. Párkrát se ještě pokusila o návrat, ale nakonec kariéru ukončila. Poslední velký výsledek bylo finále v Šanghaji v roce 2002. Následující rok 2003 je už poslední. Jako důvod konce uvedla problémy s páteří. Nijak jí to ovšem nemrzelo, příjmy stále narůstaly a Anna mohla využít naplno další ze svých zbraní – krásu.

Anna jako sexy modelka

Modelingu se věnovala dlouho, teď to konečně mohla dělat naplno. A byl to dobrý tah. Ruská sexbomba s ideálními křivkami se účastní jedné přehlídky za druhou, stala se již velmi známou. Jako svou tvář si jí vybraly takové firmy, jako je Adidas, Omega nebo Lycos. Každoročně má z reklam příjem nad 10 milionů dolarů. Navíc stále patří mezi nejkrásnější ženy světa. O tom, jestli si tedy Anna vybrala správnou cestu se spekulovat moc nemusí, v tenise nevyhrála žádný turnaj, zato jako modelka sklízí jeden úspěch za druhým.

Anna Kurnikovová

Výška 173 cm, váha 56 kilo. Příjem za 8 let tenisové kariéry 3,5 milionů dolarů. K tomu ještě stále narůstající výdělky z reklam. I toto všechno Annu Kurnikovovou řadí mezi top celebrity. Ani s muži problém nemá. Nevybírá si ovšem neznámé partnery. Tajně byla vdaná za hokejistu Fjodorova, poté měla vztah s dalším ruským hráčem Burem. Nyní se už ale dlouho objevuje po boku Španělského zpěváka Iglesiase. Zájemců je ale určitě mnoho. „Všechny chtěly být jako Anna…“, prohlásila další tenisová kráska z východu Šarapovová. Anna jde tedy vzorem pro další mladé hráčky, které se mimo tenisu chtějí úspěšně věnovat i světu showbyznysu. Tady je totiž tato sexy kráska právem mezi elitou.

Zdroj / foto: geeksoncoffee.com.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: