28. října 2022
Kategorie: Sukničkář

Královna popu Madonna

Popová legenda Madonna (Madonna Louise Veronica Ciccone) je zpěvačka i herečka, která prorazila na úplnou špičku pop scény v 90. letech, kdy dominovali především muži. Narodila se v Bay City v Michiganu 16. srpna 1958 italským přistěhovalcům. Do roku 1991 dosáhla 21 Top 10 hitů v USA a prodala více než 70 milionů alb po celém světě. V lednu 2008 byla dokonce jmenována nejbohatší hudebnicí světa.

Zajímavostí je, že její rodiče byli zarytí katolíci, a jejich nároky na dodržování hrálo obrovskou roli v jejím dětství. Podle osobní zpovědi byla její matka obrovským fanatikem. V jejich domě vyrůstali kněží a jeptišky. Některé předměty, včetně soch či oltáře se později staly předmětem nejkontroverznějších děl Madonny.

Smrt matky

Obrovským vlivem na raný život matky Madonny byla její matka, které bylo diagnostikována během těhotenství Madonniny nejmladší sestry rakovina prsu. Léčba nemohla začít dříve, dokud neproběhl porod. Bohužel nemoc mezitím zesílila, až matka zemřela dne 1. prosince 1963 ve 30 letech. Tato ztráta měla obrovský dopad na dospívání. Nabrala tak vnitřní sílu, protože matka neměla sílu na to, aby ji slušně vychovala, a nenechala se tak ničím zastrašit.

Později si otec vytvořil vztah s rodinnou hospodyní, Joan Gustafson, která se stala jejich nevlastní matkou. S tou měla nespočet problémů, protože ji určovala pravidla, na která nebyla zvyklá, jako bylo hlídání mladších dětí, což obzvláště nesnášela. Její reakcí byla výměna konzervativního oblečení za odhalující, odmítání náboženství a navštěvování nočních gay clubů.

Život v dospívání

Madonna si díky svému perfekcionismu, vysokému výkonu, statusu A studenta a disciplinovaným tancem vysloužila plné stipendium na University of Michigan. Po dvou letech studia opustila školu a přestěhovala se do New Yorku, aby pokračovala ve své taneční kariéře. Tam narazila na Dana Gilroye, s kterým v té době chodila. Po krátké štaci ve Francii se přidala ke skupině Gilroye, kde se stala hlavní zpěvačkou.

Sólová dráha

V roce 1981 se Madonna rozhodla přejít na sólovou dráhu, kdy její hit Everybody, jí pomohl prorazit. Poté už se začala její kariéra rozjela, až na samotný vrchol. Není nikdo, kdo by neznal její hity, a navíc se stala idolem dívek, které se snažily ji napodobovat a muži po ní toužili. Kromě pěveckého umu měla i herecký, když si zahrála v pár filmech, nafotila erotické snímky a celkově měla odvážné kostýmy a outfity během klipů nebo koncertů. Madonna se dokonce objevila i v časopisech Penthouse či Playboy.

Zdroj/foto: geeksoncoffee.com

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: