03. června 2022
Kategorie: Sukničkář

Olga Schoberová: česká Brigitte Bardot a sexsymbol, který uhranul i čtenáře Playboye

Dnes žije Olga Schoberová stranou médií i očí veřejnosti a je v důchodu. V 60. a 70. letech minulého století ale patřila mezi ikony československého a evropského filmu, dokonce se jí přezdívalo česká Brigitte Bardot. Po československé herečce toužily davy, muži jí padali k nohám a byla sexsymbolem své doby, stejně jako její francouzská kolegyně. Byla také první Češkou, která se dostala na titulku amerického časopisu Playboy.

Krásná a nahá

Olga Schoberová za svůj profesionální život herečky natočila přes dvacítku filmů, do popředí zájmu mužů se dostala svou krásou, ale samozřejmě také erotickými scénami, ve kterých se objevila ve spodním prádle nebo dokonce zcela nahá. Muži se tak mohli pokochat jejími nádhernými a bujnými vnady ve filmech Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964), Slečny přijdou později (1966), Lucrezia Borgia (1966), Dovidenia v pekle, priatelia (1969) nebo Její pomsta (1968).

Sexbomba na titulce Playboye

Jako jedna z mála československých hereček si zahrála v zahraničních filmech, byla vdaná za Brada Harrise a posléze za Johna Calleyho, sňatkem s ním navíc získala americké občanství. Ještě před tím ale pobláznila svět díky nafocení erotických fotografií pro časopis Playboy. Olga se stala první Češkou, která se dostala na titulku v březnu 1964 a podle tehdejších klepů si herečku vybral za Playmate přímo zakladatel časopisu Hugh Hefner.

Další Češky na titulce Playboye

Olga Schoberová byla první československou dívkou, která se dostala do popředí erotického časopisu Playboy, ale rozhodně nebyla poslední. Mezi dalšími, které se prosadily, byly modelky Pavlína Pořízková (1987) nebo česká Marilyn Monroe, jak se přezdívalo Evě Herzigové, která obsadila titulku americké mutace v roce 2004. V české verzi oblíbeného časopisu pak zazářily Kateřina Brožová, Sabina Laurinová, Gábina Partyšová, Lucie Borhyová, Hana Mašlíková nebo Vlaďka Erbová.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: