07. ledna 2010
Kategorie: Sukničkář

Sexy holky: Angelina Jolie

Když byla ještě dítě, toužila vlastnit pohřební ústav. Toto přání se jí nesplnilo, ale za to dosáhla cíle mnoha mladých dívek. Stala se velmi známou a úspěšnou herečkou, která vydělává miliony dolarů a navíc patří mezi nejkrásnější ženy světa, na kterou se bez delšího přemlouvání určitě rád podívá každý muž. Ostatně, k tomu už ji předurčuje její druhé křestní jméno. Jolie totiž ve francouzštině znamená krásná. A to sexbomba Angelina bezesporu je. Navíc už nejednou svými činy šokovala celý svět.

Dcera umělců

Holčička, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila v Los Angeles ve znamení Blížence. Na svět tedy přišla 4. června 1975. Její matka – Marcheline Bertrand, byla herečkou, ovšem nijak slavnou. Zato její otec Jon Voight se proslavil poměrně hodně, je držitelem Oscara za válečný film Návrat domů. Ten stál i u začátku její filmové kariéry. Už v jejích 5-ti letech si společně zahráli ve filmu Lookin‘ to Get Out. A ve svých jedenácti letech Angelina nastoupila na hereckou školu.

Kariéra Angeliny před filmem

Zatímco studovala herectví, věnovala se i dalším činnostem. Využila své krásné postavy a začala dělat modeling. Svou figuru předváděla na molech v New Yorku, Los Angeles či Londýně. Do svých videoklipů si ji vybraly takové skupiny, jako jsou Rolling Stones, Meatloaf nebo známý zpěvák Lenny Kravitz. Po absolvování New York University nastoupila do skupiny UCLA School of Cinema, kde se svým bratrem natočila svůj první studentský film.

Profesionální kariéra Angeliny

Svou hereckou kariéru Angelina zahájila nízkorozpočtovým filmem Cyborg 2, kde ztvárnila vedlejší roli. Díky tomuto snímku si jí všimli tvůrci filmu Hackers (Nebezpečná síť), kde měla svou první hlavní roli. Zde se také seznámila se svým prvním manželem, Jonny Lee Millerem. Navazovaly další více či méně úspěšné filmy, ale k Angelině se nabídky jen hrnuly. Proslavila se zejména filmy jako jsou Ruce od krve, Gia, Bláznivá runway, 60 sekund, Alexander Veliký, Mr & Mrs. Smith, či Wanted. Velký úspěch zaznamenal také film Tomb Raider. Svůj hlas zapůjčila do animáků Příběh žraloka nebo Kung Fu Panda. Můžeme ji také slyšet v Beowulfovi.

Na svém kontě už má mnoho filmů, jejich číslo se pohybuje kolem 40 a další nabídky přibývat budou. Dostalo se jí také už patřičného ocenění. Dvakrát obdržela Zlatý Glóbus a na svém kontě má tři nominace na Emmy. Ve filmu Narušení ztvárnila tak dobře svou vedlejší roli, že za ni získala dokonce Oskara (už jí chybí jen cena T-Mobile).

Angelina a osobní život

Tato stránka života je u Angeliny velmi zajímavá. Je třikrát vdaná, má mnoho dětí a velmi zajímavý život.

Poprvé si vzala herce Jonny Lee Millera. Ovšem do roka se rozvedli a na řadu přišel manžel další. Tentokrát jím byl Billy Bob Thornton. S ním si společně v roce 2002 adoptovali syna Madoxe z Kambodži. Náhradní otec na něj ovšem nadměrně žárlil a byl tu další rozvod. V roce 2005 si adoptovala další dítě, tentokrát Etiopskou holčičku Zahara Marley Jolie.

Během natáčení filmu Mr & Mrs. Smith se do sebe zamilovali s hercem Bradem Pittem, jenž v té době byl s jinou herečkou – Jennifer Aniston. Pitt se tedy dal dohromady s Angelinou a v květnu roku 2006 se jim narodila dcera Shiloh Nouvel Jolie-Pitt. V roce 2007 si adoptovali další dítě, tentokrát to byl tříletý chlapec z Vietnamu, Pax Thein. Tomuto páru to stále nestačilo a v červenci roku 2008 Angelina porodila znovu. Na svět přivedla císařským řezem dokonce dvojčata, holčičku Vivienne Marcheline a chlapečka Knox Léon, jejichž fotky údajně prodali americkému magazínu v přepočtu za 162 milionů korun (a pak, že s dětmi se kupčí jen v méně vyspělých zemích světa). Stále se ale spekuluje, že má zájem adoptovat další děti.

Jolie a charita

Tato herečka také velmi spolupracuje s charitou, s čímž je spojena i její adoptivní činnost. Je velvyslancem dobré vůle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, zvané UNHRC. Zde se zabývá hlavně problematikou uprchlíků. Jolie se prostě angažuje po celém světě.

Extra Angelina Jolie

Drby a Angelina Jolie, to jde tedy k sobě. Každodenně překvapuje veřejnost a přitahuje světová média. Spekuluje se například o tom, že by měla být přírodní blondýnka. V dětství jí matka měla přebarvit na černo a Angelině se to tak zalíbilo, že barvu vlasů nemění dodnes.

Šokovala také na obou svatbách. Na tu první dorazila v černých kožených kalhotách a bílé košili, na kterou vlastní krví napsala jméno manžela. Na svatbě druhé měli společně s manželem na krku ampulku s krví toho druhého. Tu pak nosili stále.

Na jejím těle je velké množství tetování. Například písmeno H na předloktí, velkého tygra nad pozadím, na levé paži měla jméno druhého manžela, ale teď tam má místa narození dětí Maddoxe a Zahary. To ale zdaleka nejsou všechna její tetování na těle.

Angelina společně s Pittem kromě domů v USA také vlastní zámek ve Francii, který je stál okolo 70 milionů dolarů. Sídlo Chateau Miraval má 25 pokojů a leží na Francouzské riviéře. Také si koupili jeden z umělých ostrovů v Dubaji.

Média mohou spekulovat o její nenávisti s Jennifer Aniston, sexuálním životě, sexuální orientaci, sexuálních úchylkách, které kdysi měla absolvovat, o užívání marihuany i tvrdších drog, či o svatbě nebo rozchodu s Bradem Pittem. Co je pravda a co ne, to někdy ani není důležité. Lidi totiž zaujme vždy, když se někde objeví jméno Angelina Jolie!

Zdroj / foto: geeksoncoffee.com.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: