16. května 2024
Kategorie: PR tipy

ADOVANY: Česká kapela, která září na mezinárodní scéně a chystá se získat si i domácí publikum

Kapela Adovany, pětičlenná parta z Česka, která mísí rock, pop, funky a indie, si razí cestu na hudební scénu s grácií a sbírá ocenění za svými zády. Jejich autorská hudba a propracované videoklipy uchvacují porotu i fanoušky po celém světě, a teď se chystají dobýt srdce i českého publika.

Videoklip Ordinary Guy: Triumfální cesta napříč kontinenty

Největším trumfem Adovany je videoklip k písni „Ordinary Guy“, dostupný v anglické i české verzi. Píseň pochází z pera frontmana kapely The Mirka (Miroslava Krutiny), produkci zajistil Aleš Zenkl a o scénář a režii se postaral divadelní a seriálový herec Tomáš Krutina. Za kamerou stál Petr Silovský. Hlavní role ztvárnila zpěvačka Natálie Skotnická a mladý herecký talent Tomáš Dalecký.

Anglická verze „Ordinary Guy“ si odnesla cenu „Award Winner“ na londýnském BIFF (Bright International Film Festival), „Honorable Mention“ na London Music Video Awards a v New Yorku na festivalu NIL Gallery kapela Adovany porazila 600 projektů z celého světa a získala titul „Best Band Award of the Year“.

Česká verze s názvem „Jako pěna“ triumfovala na Prague Music Video Awards, kde si odnesla hlavní cenu a dále ceny za nejlepší hudební videoklip, grand prix za český hudební videoklip, grand prix za popový hudební videoklip a grand prix za hudební videoklip.

Cesta za snem a šance zahrát si na největších českých festivalech

Adovany se momentálně probojovaly do finále unikátního projektu, který jim otevírá dveře k vystoupení na největších českých festivalech. O vítězi rozhodnou hlasy fanoušků na stránkách Čistého festivalu. „Pokud se vám naše hudba líbí, budeme rádi, když nás podpoříte a dáte nám svůj hlas. Hlasováním se automaticky zařadíte do slosování o 160 vstupenek na 13 skvělých festivalů. Je to obrovská šance. Hlasování probíhá do konce května,“ vzkazuje kapela svým fanouškům.

Debutové album a chystaná novinka

V roce 2023 Adovany vydaly debutové album „Talk To Me!“ s 12 anglickými singly ve stylu indie rock/indie pop. Na desce hostuje slavný bubeník Roman Vícha (Ewa Farna, Muff). Produkci si vzali na starost Aleš Zenkl (Port10 Studio), Amák (Golden Hive Studios) a Kuba Tengler (Noisy Pots). Momentálně finišují práci na druhém albu, které bude obsahovat výhradně písně v češtině. „Ještě to necháme trochu dozrát, pak si nahrávky poslechneme a rozhodneme, zda je pustíme do světa v podobě alba. Už se na to těšíme,“ říká frontman Mirek o albu, které by mělo vyjít na podzim tohoto roku.

Koncerty a radost z hudby

Během letních měsíců se Adovany chystají roztančit pódia na několika českých festivalech. „Moc se těšíme na živé hraní, protože je to součást našeho tvůrčího procesu. Ty písničky se musí „ohrát“, aby si sedl výraz i frázování. Baví nás pracovat za pochodu a zdá se, že se nám ta tvůrčí volnost vyplácí, když vidíme ocenění ze všech stran. Vážíme si toho o to víc, že nejsme (zatím) žádní profíci, máme svá zaměstnání a muziku děláme pro radost,“ dodává The Mirek.

Kde si můžete Adovany užít naživo?

  • 11.5. – Most – Family Food Fest
  • 17.5. – Plasy u Plzně – Woodstock 2024
  • 2. 6. – Roztoky u Prahy – Skutečná Středočeská liga
  • 7. 6. – Semmmtěš – Rock a jiné múzy
  • 23. 6.   Praha – Hanspaulský festival
  • 2. 8. – Čeladná u Ostravy – Ladná Čeladná
  • 3. 8. – Nová Pec u Lipna – Novopecké slavnosti
  • 10. 8. – Mělník – Mělnický košt

Ať už jste fanouškem rocku, popu, funky nebo indie, nenechte si ujít šanci poznat kapelu Adovany. S jejich chytlavými melodiemi, propracovanými videoklipy a nakažlivou energií naživo vás zaručeně rozproudí k tanci. A kdo ví, třeba je právě na některém z festivalů během léta potkáte osobně a budete moci poblahopřát k jejich zaslouženému úspěchu.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: