27. července 2021
Kategorie: Motorista

5 tipů, jak zabezpečit garáž

Ať už máte garáž spojenou s domem, nebo je samostatně stojící, budete určitě muset myslet na její zabezpečení. To může mít mnoho podob. Možná vás překvapí, že ani moc nezáleží na tom, jaká garážová vrata si pořídíte – jestli sekční, rolovací, výklopná, křídlová nebo posuvná. V tomto článku se podíváme na 5 konkrétních tipů, jak si vlastní garáž zabezpečit.

1. Kvalitní garážová vrata

Když chcete mít garáž zabezpečenou, potřebujete kvalitní garážová vrata, která nepůjdou nadzvednout, rozkopnout nebo vylomit. Když si dnes koupíte nová garážová vrata, měla by být sama o sobě bezpečná a zloděj se přes ně dostane jen velmi těžce.

TIP: Aby garážová vrata fungovala jako bezpečnostní prvek, je nutná jejich pravidelná údržba. Přečtete si, jak na to.

2. Bezpečnostní zámek na dveře

Když jsou v garážových vratech ještě navíc dveře, musíte je zabezpečit spolehlivým bezpečnostním zámkem. Pro zloděje jsou tyto dveře nejslabší článek vrat a jasný cíl.

3. Jednoduchý bezpečnostní systém

V dnešní době není problém nechat si do garáže nainstalovat jednoduchý bezpečnostní systém, který zloděje odradí. Mohou to být magnetická a pohybová čidla, která spustí alarm, když se někdo nepovolaný bude chtít dostat do vaší garáže.

4. Kamerový systém

Součástí zabezpečení garáže může být i viditelný kamerový systém, který rovněž účinně zloděje odrazuje. Kamerový systém může být doplňkem k magnetickým a pohybovým čidlům.

6. Hlídací pes

Do garáže nebo na zahradu poblíž garáže můžete dát pelech svému hlídacímu psu, jestli ho máte. Samozřejmě záleží na tom, jaký pes je a jak je vychovaný. Ale když psa máte, je to celkem spolehlivá ochrana garáže proti zlodějům. Ti půjdou hledat raději jiný dům.

Kdyby se náhodou podařilo zlodějům dostat se do garáže, která je součástí vašeho domu, pak se vyplatí myslet i na zabezpečení přechodu z garáže do domu. To znamená bezpečnostní zámek na dveřích vedoucích z garáže do domu, případně i mříže na oknech mezi garáží a domem, jestli tam nějaké máte. To všechno zloděje může odradit.

TIP: Přemýšlíte o koupi garáže? Přečtěte si, jakých 5 věcí je třeba si pohlídat.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: