04. května 2020
Kategorie: Motorista

Tahle 3 auta jsou bezkonkurenčně nejdražší na světě

Tyhle káry mají čtyři kola, volant, motor, zkrátka všechno, co má auto mít. Ale rozhodně to nejsou nějaká obyčejná vozítka, se kterými byste se vydali na tankodrom mezi Prahou a Brnem, kterému politici s bujnou fantazií říkají dálnice D1. Vlastně je dobře, že žádné z nich nevlastní Češi, protože by tu stejně s nimi nebylo kde jezdit. Možná na polygonech, ale točit se na dvoukilometrové trati do zblbnutí by taky nebylo ono.

Připravili jsme pro vás trojici nejdražších aut současnosti. Ne že by snad byly na prodej. Jistě uznáte, že kdo má v garáži takovýto unikát, hýčká si ho jako oko v hlavě a prodal by raději manželku než podobný vůz. Ostatně, auta na rozdíl od manželek s věkem neztrácejí na kráse. Tedy takováto auta, třeba o stárnoucí škodovce se to samozřejmě říct nedá.

1963 Ferrari 250 GT0

Pokud byste snad našli nějakého blázna, který by se chtěl tohohle legendárního žihadla zbavit, museli byste si připravit závratných 70 milionů dolarů. Za tolik byl tenhle krasavec naposledy prodán při soukromé aukci v roce 2018. Model byl vyráběn mezi lety 1962 a 1964 a z továrny vyjelo jen 36 vozů. Přesto se z italského sporťáku stala ikona, která právem vévodí našemu žebříčku.

1956 Aston Martin DBR1

I když už je to přes šedesát let, co tenhle sporťák poprvé spatřil světa, vypadá jako futuristický sen designéra na volné noze. Aston Martin DBR1 je ovšem hrdý vítěz – v jediném roce získal titul na slavném závodu 24 hodin v Le Mans i ve světovém poháru sportovních vozů. Naposledy šel do prodeje v roce 2017, a to s cenovkou 22,5 milionů dolarů.

Bugatti La Voiture Noire

Tentokrát nás nečeká exkurz do historie motosportu. Bourák, za který by se nemusel stydět ani Batman, byl odhalen teprve loni na autosalonu v Ženevě. Podle výrobce z něj vymáčknete maximální rychlost 420 km/h, ale to byste si asi museli pronajmout závodní okruh. Na druhou stranu proč ne, když si někdo koupí auto za 19 milionů dolarů, pár drobných na pronájem dráhy už ho nezabije.

Mezi o něco levnější, ale stále ještě opravdu drahá auta, patří:

• Rolls Royce Sweptail za 13 milionů dolarů
  • Bugatti Centodieci za 9 milionů dolarů