29. července 2022
Kategorie: PR tipy

5 nejlepších českých měst pro život

Česká města jsou rozmanitá stejně jako naše kultura. Jinak se žije na Moravě a jinak v samém srdci republiky. Z každého koutu naší země lze ale vypíchnout ono top místo pro život. Podívejte se na seznam pěti nejlepších českých měst.

1. Říčany

Nejvyšší kvalitu života dlouhodobě nabízí středočeské Říčany. V loňském roce již počtvrté ovládly žebříček indexu kvality života, kde získaly maximální počet bodů – tedy deset z deseti. Konkrétně se hodnotily tyto faktory:

  • zdraví a životní prostředí,
  • materiální zabezpečení a vzdělání,
  • vztahy a služby.

Jejich popularita se ale výrazně odráží v cenách zdejších nemovitostí. Na hypotéku na byt či dům v Říčanech nedosáhne každý.

2. Praha

Není překvapením, že Praha je jedním z nejlepších míst k životu v České republice. Vždyť její kouzlo postupně odhaluje celý svět, a to nejen z pohledu architektonických krás. Mezi světovými metropolemi se umístila na 7. místě nejlepších měst pro život. V porovnání s českými městy se pak může chlubit:

  • nejvyššími průměrnými platy,
  • nejnižší nezaměstnaností,
  • nejvyšším počtem vysokých škol,
  • nejlepším pokrytím zdravotní péče,
  • nejvyšší průměrnou nadějí dožití.

3. Brno

V těsném závěsu za Prahou jsou další středočeské obce jako Brandýs nad Labem nebo Černošice. Vydáme-li se ale dál od středu republiky, dalším městem v pořadí bude Brno. Podobně jako Praha se vyznačuje dobrou dostupností služeb všeho druhu. Přidanou hodnotou oproti hlavnímu městu je ale větší klid. V některých brněnských částech si totiž bez nadsázky budete připadat skoro jako na vesnici.

4. Třeboň

Přesuneme-li se na jih republiky, pozornost si zaslouží město proslavené okolními rybníky a vánočními kapry. Lázeňské služby a dechberoucí příroda přispívají k tomu, že se v Třeboni zkrátka žije blaze.

5. Turnov

Naopak na severu jednoznačně zvítězil Turnov. Přestože je kvalita života v Libereckém kraji obecně horší, Turnov vyčnívá. Svým obyvatelům nabízí zejména dobrou dostupnost zdravotní péče a vyšší naději dožití. Navíc jsou zde ceny nemovitostí výrazně přijatelnější než například v Praze nebo v Brně. Nemusíte se tak bát, že by vás hypotéka na byt v Turnově zruinovala.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům:
Štítky:, , ,