30. srpna 2023
Kategorie: Zvědavec

Živý rozhovor s prvním astronautem SAE z Mezinárodní vesmírné stanice

Emirates, renomovaná letecká společnost, obohatí svůj palubní systém Emirates ice o unikátní obsah. Bude to živý rozhovor s astronautem Spojených arabských emirátů (SAE) Dr. Sultanem AlNeyadim, který sdílí své zážitky z vesmírné mise na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Rozhovor proběhne na kanálu Emirates World Channel od 1. září 2023, tedy v den, kdy Dr. AlNeyadi opustí ISS po šestiměsíční vědecké misi. Plánovaná doba cesty zpět na Zemi je 16 hodin, což je kratší než nejdelší let společnosti Emirates.

Vedení rozhovoru bylo svěřeno Patricku Brannellymu, viceprezidentovi společnosti Emirates pro IFE a konektivitu. Dr. AlNeyadi se ve svém vyprávění bude věnovat nejen stravování a spojení s rodinou, ale také odhalí, jak astronauti tráví volný čas během mise. Záběry z oběžné dráhy ISS ukazují Dr. AlNeyadiho, jak si užívá kávu v mikrogravitaci, provádí experimenty a připravuje se na trénink. Emirates si tímto obsahem klade za cíl přiblížit jedinečný život astronautů ve vesmíru.

Dr. AlNeyadi se stal prvním astronautem SAE, který absolvoval šestiměsíční misi na ISS v rámci Expedice 69. Navíc se stal prvním arabským astronautem, který vystoupil do volného prostoru. Tato historická událost umožnila společnosti Emirates spojit se s národním hrdinou SAE a přinést tuto inspirativní zkušenost do svého palubního systému ice.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: