03. července 2020
Kategorie: PR tipy

Vyzbrojte se ochrannými pomůckami pro letní práce na zahradě

Řada z nás má zahradu jako koníček a její úprava, drobné i větší práce jsou relaxací a způsobem, jak se realizovat a léto je dobou, kdy je práce nejvíce. I na zahradě je potřeba myslet na to, že kdo je připraven, není překvapen a ochranné pomůcky pro práci na zahradě by měly být součástí vybavení každého zahradníka.

Možná si říkáte, že vám postačí věci, co máte doma běžně – starší tenisky, kalhoty, které už nenosíte, protože mají díry na kolenou a tričko, co už dávno ztratilo tvar a barvu. Ale to je chyba. Běžné oděvy a obuv vás neuchrání před nepříjemnými zraněními, které si můžete ze zahrady odnést.

Zahradníci, řemeslníci i kutilové by se měli vybavit kvalitními ochrannými pomůckami jako jsou pracovní montérky, kalhoty, prodyšná trička, pracovní rukavice, pevná pracovní obuv i příslušná ochrana hlavy, zraku a sluchu. Všechny tyto pomůcky se přitom dají sehnat pěkně na jednom místě. Tomis CZ je obchod specializovaný na všechny druhy ochranných pomůcek, proto si vyberete vše najednou a můžete se vrhnout na práci na zahradě. A pokud tápete, poradíme vám, na co se zaměřit.

Vyzbrojte se na zahradu

Obuv – abyste měli vždy pevnou půdu pod nohama

Během léta je třeba pravidelně udržovat trávník. K tomu, abyste si při sekání nepřivodili úraz je vhodné obout odolnou pracovní obuv, která vám při sekání klasickou nebo strunovou sekačkou nebude klouzat. Není nic horšího než podklouznutí na čerstvě posekané trávě. Obuv by měla mít protiskluzovou podrážku a pokud bude mít i tužinku ve špičce, je to jen výhoda. Když vám něco spadne na nohu třeba v dílně vyhnete se bolavému zranění.

Příjemná je například kotníková obuv U-POWER REAL S1P, jejíž povrch je díky kombinaci veluru a textilu odolný. Má také bezpečnostní špičku, ochranu proti propíchnutí, vkládací stélku a protiskluzovou a oděruvzdornou podešev.

Náš tip: 10 TIPŮ NA POHODLNOU A DESIGNOVOU PRACOVNÍ OBUV

Neprořezné oděvy – už ani škrábanec

Na zahradách se hojně vyskytují živé ploty, a právě v létě, kdy bujně rostou, je nutné jejich tvarování a prořezávání. Elektrické plotostřihy nebo klasické nůžky jsou ideálním nástrojem, ale stačí s nimi zakopnout a pořezaná noha nebo ruka vám ukončí letní sezonu. Při tvarování živých plotů i jakékoli práci z elektrickými pilami je ideální obléknout neprořezné oděvy, které jsou vyrobeny tak, aby jimi neprošla žádná pila.

Vyzkoušet můžete pracovní kalhoty PLUTO s laclem. Od pasu až po konec nohavic jsou vybaveny neprořeznou vložkou, mají nastavitelnou délku a řadu praktických kapes.

Rukavice – mějte rádi své prsty a dlaně

Nezřídka se stává, že se zahrádkář při letním střihu stromků přehlédne a místo větvičky šmikne do vlastního prstu. Nebo že se mu ruka zamotá do větví a následné škrábance pěkně bolí. Vyřešit ochranu rukou pomohou vhodné pracovní rukavice.

Pro lehčí práce na zahradě jsou skvělé pletené bezešvé pracovní rukavice HYFLEX. Nejen, že jsou pohodlné, ale navíc jsou antistatické, mají ochranu proti pořezu, na dlani a prstech jsou opatřené polyuretanovou vrstvou a zachovávají ohebnost a citlivost rukou.

Pracovní montérky – bez nich už ani krok

Montérky patří k nejdůležitějšímu vybavení každého kutila, zahrádkáře i řemeslníka. Pracovní montérky představují oděv, který vás ochrání nejen před ušpiněním, ale také před oděrkami. Pokud zvolíte montérky se speciálními vlastnostmi, budete chráněni i před dalšími nepříjemnostmi. Můžete mít montérky antistatické, olejivzdorné, reflexní, nepromokavé, nehořlavé nebo zateplené zimní. A protože na zahradě často pracuje celá rodina, je dobré, když má každý svůj ochranný oděv.

Muži mohou obléknout pracovní montérky z kolekce Stanmore. Na výběr jsou klasické kalhoty do pasu nebo s laclem, montérkové šortky, trička, bundy a čepice. Ženy se budou cítit dobře v kolekci pracovních oděvů značky YOWIE, která obsahuje jak montérky šité na míru ženám, tak pracovní sukně, mikiny, bundy, vesty i obuv. A aby i děti mohly na zahradě pomáhat, mohou si obléknout dětské pracovní kalhoty COOL TREND.

Náš tip: 7 TIPŮ NA STYLOVÉ A POHODLNÉ MONTÉRKY

Ochrana očí – chraňte si to nejdůležitější

Oči jsou velmi zranitelné a letní práce, které zahrnují různé postřiky stromů, keřů, natírání plotů nebo práci se dřevem mohou představovat nebezpečí v podobě rozstříknutých chemikálií nebo odletujících nečistot. Proto je dobré oči před nebezpečím chránit pomocí ochranných brýlí nebo štítů.

Pro běžné práce postačí nasadit například ochranné brýle MAXIM, které mají čirý vzorník, nastavitelné stranice, poloobruby i ochranu proti AV-A, UV-B a UV-C záření. Zorník je odolný nejen proti poškrábání, ale i proti chemikáliím.

Ochrana hlavy – ode dneška žádná boule

Léto je spojené s vysokými teplotami a sluníčko může při pracích na zahradě pěkně potrápit. Je proto důležité chránit hlavu před úpalem a úžehem. Pomoci mohou pracovní čepice, které poskytnou nejen ochranu před slunečními paprsky, ale ochrání hlavu i před nárazy nebo při pádu předmětu na hlavu.

Nasaďte ochrannou čepici HARDCAP AEROLITE. Plastová výztuha chrání podobně jako helma, reflexní pruhy na stranách zajistí vaši viditelnost i za horšího počasí nebo v noci a repelentní nástřik chrání proti vodě.

Ochrana sluchu – ani ten největší hluk nemá šanci

Zranitelný je i váš sluch. Zahradní nástroje a přístroje jsou často velmi hlučné. Zvuk sekačky, pily nebo brusky může trvale poškodit váš sluch. Pro ochranu použijte kvalitní mušlové chrániče.

Dobrou volbou jsou mušlové chrániče ED 3H EAR DEFENDER. Dají se nastavovat, hlavový oblouk je široký a měkký a jen tak se někde nezachytí.

Chystáte se na zahradu? Pak se nezapomeňte vybavit vhodnými ochrannými pomůckami a užijte si krásu přírody plnými doušky.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: