30. června 2023
Kategorie: Zvědavec

Úžasné zahraniční festivaly, které musíte znát!

Mnoho lidí bez ohledu na věk s radostí vyrazí v krásném počasí na hudební festival. V Čechách se koná nespočet festivalů, ale nemusíte se omezovat jen na naši zemi. V Evropě se koná obrovské množství jedinečných festivalů. Přinášíme vám několik nejlepších z celé Evropy, které byste měli znát a na které můžete vyrazit. Který se vám líbí nejvíce?

Sziget Festival v Maďarsku

V Budapešti si můžete užít vystoupení největších hvězd světové popové i světové hudby. Každoročně tu vystupuje Ed Sheeran, Foo Fighters nebo Dua Lipa. Program se samozřejmě každý rok mění a neprobíhá jen na hlavním pódiu. Těšit se můžete také na cirkus, akrobaty nebo umění. Navíc si můžete prohlédnout i samotnou Budapešť, která je nádherná.

Danube Island Festival v Rakousku

U našich sousedů si můžete užít hodně zábavy. Ostrov Donauinsel ve Vídni se na tři dny stane obrovskou zónou plnou večírků. Zahrají vám zde interpreti hned několika hudebních žánrů, a to z rockové, popové, rapové a hip hopové scény.

Mad Cool Festival ve Španělsku

Tento festival se koná teprve pár let, ale získal si velkou oblibu. Koná se přímo v Madridu, takže snadno najdete ubytování. A těšit se můžete na velké rockové a indie umělce. Ze slavných kapel sem jezdí The Cure, The Smashing Pumpkins nebo The Nationals.

Glastonbury v Anglii

Velká Británie je pověstná jedinečnými festivaly. Není se čemu divit, protože od nich také pochází mnoho úžasných kapel. Tento festival se koná od roku 1970 a vystupovali zde takové hvězdy, jako Led Zeppelin, Oasis nebo Bruce Springsteen. Každoročně jsou tu ale kapely z mnoha žánrů, takže si zaručeně vyberete to, co se vám líbí nejvíce.

Pohoda Festival na Slovensku

Dobrou zprávou je, že za úžasným festivalem nemusíte daleko. Stačí, když vyrazíte k našim sousedům. Jestli máte rádi r’n’b, rock nebo alternativní hudbu, bude se vám tu líbit. A velkou výhodou je, že se tu v pohodě domluvíte.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: