18. září 2020
Kategorie: Požitkář

Tuzemské restaurace, které byste letos rozhodně neměli vynechat

Obor, který světovou pandemii odnesl asi nejhůře, je cestovní ruch. Tuzemské hotely, penziony, ale také restaurace se chtě nechtě musí přeorientovat na domácí klientelu, neboť propad mezinárodního cestování bude trvat minimálně do konce příštího roku, spíše déle.

Pokud jste v posledních měsících navštívili obvyklé turistické lokality, jako je pražské Staroměstské náměstí, určitě jste si všimli, že restauratéři přepsali ceny jídel. Pravda, ne každá turistická restaurace je opravdu dobrá, zlevňují ale i podniky, které rozhodně nejsou jen pastí na cizince. Restaurace z našeho článku však rozhodně stojí za návštěvu.

Terasa U Zlaté studně

Pavel Sapík, který tu vede kuchyni, patří k nejoceňovanějším českým kuchařům vůbec. I proto se Terasa U Zlaté studně pravidelně umísťuje na předních místech všech seznamů, jako je ten náš. Najdete ji hned vedle Pražského hradu, který je teď také nezvykle liduprázdný, a kromě výjimečného gastronomického zážitku se tu můžete pokochat nádherným výhledem na stověžatou Prahu.

Next Door by Imperial

Jeden z levnějších elitních podniků patří do portfolia Zdeňka Pohlreicha, díky televizním pořadům asi nejznámějšího českého kuchaře vůbec. Do tohoto luxusního bistra si můžete zajít také na snídani nebo brunch. Milovníky zlatavého moku potěší třináctistupňový pivní speciál, který je vařený jen pro tento podnik. Bistro je kromě minutkové kuchyně známé také pestrou nabídkou výborných dezertů.

Avocado gang

Netradiční restaurace z pražského Karlína se, jak ostatně její název napovídá, specializuje na avokádové pokrmy. Podnik je vhodný pro vegany i vegetariány a také patří mezi ty levnější opravdu vyhlášené restaurace, protože kvalitní maso je jednou z nejdražších gastronomických surovin vůbec. V Avocado gang se ovšem servírují i pokrmy z masa.

Na náš krátký seznam se tentokrát nevešly tyto skvělé restaurace:

  • Francouzská restaurace Art Nouveau
  • Kalina Kampa
  • Four Seasons hotel
  • Levitate Restaurant
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: