10. března 2022
Kategorie: PR tipy

Tip na výlet do Plzně: Prohlídková trasa v pivovaru Plzeňský Prazdroj je od 1. března přístupná včetně moderní stáčírny

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj, která patří dlouhodobě k nejoblíbenějším cílům návštěvníků z celého světa, je od 1. března přístupná včetně stáčírny.  Prohlédnout si jednu z nejmodernějších stáčíren v Evropě  s kapacitou úctyhodných 120 000 lahví za hodinu je tak opět možné po 106 dnech, kdy  vstup omezila protiepidemická opatření související s šířením covidu-19.

Návštěva stáčírny je součástí vstupenky na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj, která atraktivní formou představuje jedinečný příběh legendárního piva. Kromě stáčírny navštívíte také varnu z 30. let minulého století nebo historické sklepy, kde se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka – kvašením v dřevěných otevřených kádích a zráním v dubových ležáckých sudech.

O unikátním postupu vaření, který je identický s tím, jak jej v roce 1842 zavedl Josef Groll, se dozvíte leccos zajímavého. Věděli jste například, že tenhle legendární ležák je dodnes vzorem pro více než 80 % všech pivních značek? Uvidíte také „srdce pivovaru“ – moderní varnu z roku 2004. Vrcholem prohlídky je degustace nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z ležáckých dubových sudů v historických sklepech, což je skutečná rarita.

Více informací k prohlídce najdete na webu prazdrojvisit.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: