15. července 2022
Kategorie: Zvědavec

Ted Bundy: monstrum skryté za krásnou tváří

Ted Bundy se stal jedním z nejznámějších sériových vrahů v dějinách Spojených států. Jeho jméno ale znají lidé po celém světě. Bundy byl nakonec usvědčen z 30 vražd mladých žen, ale pravděpodobně jich spáchal mnohem více.

Fakt, že zabit tolik lidí ale není tím nejhorším. Strašný byl způsob, jakým to dělal. Ženám provádět šílené věci před i po smrti a jen málokdo v historii se mu vyrovnal v jeho sadistickém přístupu. Kdo byl Ted Bundy:

  • celé jméno: Theodore Robert Bundy (rodným příjmením Cowell),
  • narozen: 24. listopadu 1946 v Burlingtonu, ve Vermontu,
  • úmrtí: 24. ledna 1989 na elektrickém křesle ve Florida State Prison na Floridě,
  • přezdívky: Lady Killer, Chris Hagen.

Nepopsatelné hrůzy

Jeho advokát ho označil jako „samotnou definici bezcitného zla“. Ve svém životopisu se ale nedočkal o nic lepšího popisu. Ann Rule o něm v knize The Stranger Beside Me řekla, že to byl „sadistický psychopat, který si užíval bolesti jiného člověka a kontroly nad obětmi až do smrti a dokonce i po ní.“ Na první pohled se přitom jednalo o velmi pohledného, inteligentního a charismatického muže.

Díky svému vzhledu pro něj nebylo náročné nalákat mladé dívky, které žádal o pomoc. Typickým se pro něj stal Volkswagen Beetle. Do svého brouka dívku nalákal, omráčil tupým předmětem. Poté jim dal pouta a naložil je do auta. Jakmile se dostal na odlehlé místo, dívky znásilnil a různými způsoby zavraždil. Často také zohavil jejich tělo.

Tvrdou práci si chtěl vystavit

V některých případech měl s dívkami styl i po smrti a někdy se vracel pro jejich hlavy, aby si je doma mohl vystavit. Podle svých slov: „Když tvrdě pracujete na tom, abyste něco udělali správně, nechcete na to zapomenout.“ Než se dostal na elektrické křeslo, dokázal policii dvakrát uprchnout, ale vždy ho našli a opět zavřeli.

Na trest smrti čekal neuvěřitelných 11 let, během kterých se přiznal k 30 vraždám mladých žen. Předpokládá se, že jich bylo mnohem více, ale přesné číslo se již nikdy nedozvíme. Bundy byl během celého procesu velmi sebevědomý, elegantní a okouzlující. Dlouho se proto nikomu nechtělo věřit, že by se v něm ukrývalo monstrum, ale lidé často nejsou takoví, jak se zdají na první pohled.

Zdroj / foto: elle.com

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: