18. ledna 2022
Kategorie: PR tipy

Stylově můžete vypadat i s nadváhou: Tipy, jak získat zpět ztracené sebevědomí

Produktová fotografie a realita jsou dvě odlišné věci. V případě oblečení to bohužel platí dvojnásob, a navíc hrozí, že daný kousek vypadá dobře jen na určitém typu postavy. Pokud se vám často stává, že špatně odhadnete velikost a střih, a nakonec jste nuceni většinu zboží vrátit, pak vám následující tipy změní život k lepšímu.

Oblékejte se podle typu postavy

To, co ženy dávno vědí a řídí se tím, je pro značnou část pánské populace velkým překvapením. Výběr oblečení by měl podléhat fyzickým dispozicím neboli typu postavy. Je nadmíru jasné, že štíhlému ektomorfovi sluší úplně jiné střihy než atleticky stavěný mesomorfa. Ale jak to má s oblékáním „nejproblematičtější“ endomorf, jehož nadváhu a podsaditost není snadné ukočírovat? Cílem je optické zeštíhlení.

Potlačte šířku a zvýrazněte délku

Muž s nadváhou rozhodně nepotřebuje upozorňovat na své břicho. Co s tím? Možná to bude znít příliš tvrdě, ale musíte se naučit zamaskovat špeky. Naprostým tabu by proto měla být například košile, ve které se rozevírají knoflíky. A vůbec veškeré uplé oblečení, které upozorňuje na slabá místa vaší postavy. Ovšem pozor. Nadváha by vás neměla přivést ani do sekce s oblečením pytlovitého střihu. Obvykle totiž působí nedbalým dojmem a tělesným proporcím na eleganci nepřidává.

Ve vašem šatníku by mělo převládat oblečení, které vám padne tak akorát. A rozhodně nepodceňujte vlastnosti barev a vzorů. Spřátelte se s tmavšími tóny – kromě černé to mohou být námořnická modř, tmavě zelená a odstíny tmavě hnědé. Pozor si dejte také na vzory. Když tričko s proužky, tak se svislými, ale obecně se raději vyhýbejte rušivým motivům, které zbytečně přitahují pozornost.

Komfort, kvalita a důraz na detail

Potíž může nastat v momentě, kdy si uvědomíte, že sortiment oblečení pro váš typ postavy není tak bohatý jako pro ostatní typy. Ale nemusíte zoufat – jsou místa, kde lov nových kousků nikdy nevyjde na prázdno. Třeba v eshopu s módou značky UNCS, která se vyznačuje nadčasovým designem, kvalitními materiály – a především jedinečnou nabídkou deseti pánských velikostí (od S až po 7XL). Zajetý brand, jehož popularita nyní opět nabírá na obrátkách, vás přesvědčí, že i triko, mikina nebo pánská bunda v nadměrné velikosti může vypadat stejně dobře jako v mnohem menších číslech.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: