31. července 2020
Kategorie: PR tipy

Sníte o e-shopu? Přečtěte si, jak zvýšit šanci na úspěch

Postavit se na vlastní nohy a vybudovat úspěšný e-shop, který zajistí vás i vaše nejbližší. Že jste si stanovili podobný cíl, ale nemáte ponětí o základních aspektech online byznysu? Žádný učený z nebe nespadl a i ti největší hráči na trhu často začínali stylem „pokus, omyl“.

Pamatujte, že provozování internetového obchodu je podnikání jako každé jiné, a proto byste do něj neměli vletět po hlavě. Neobejdete se bez podrobného podnikatelského plánu, jinak vás položí první větší překážka a zbytečně v projektu utopíte spoustu peněz.

Mapování trhu a finanční plánování

Samotná realizace jednoduchého e-shopu nemusí být složitá. S ohledem na technologické řešení lze internetový obchod spustit na několik kliknutí. Ještě než to uděláte, zmapujte „svůj“ segment. Seznamte se se zákazníky (tzn. s jejich požadavky) i s konkurencí a dejte svým poznatkům písemnou podobu. Zajímat by vás měla velikost trhu, jeho atraktivita, aktuální trendy i odhad budoucího vývoje.

Následně se chopte kalkulačky a začněte počítat. Teprve propracovaný finanční plán ukáže, zda je váš podnikatelský záměr rentabilní, nebo naopak zavání velkým průšvihem. K rozhodujícím kritériím patří výše minimálního obratu. Položte si otázku, kolik by zákazníci museli utratit, aby vám podnikání dávalo ekonomický smysl.

Pořiďte si kvalitní CRM systém

Co je CRM systém? Data mají cenu zlata, a právě tato softwarová platforma vám je umožní shromažďovat a třídit. Ušetříte spoustu drahocenného času, který byste strávili nekonečným dohledáváním informací v jednotlivých e-mailech.

Benefitů spojených s využíváním CRM systému je daleko více. Usnadní vám realizaci e-mailingových kampaní, reporting a analýzy. Zároveň vám bude k užitku i při řízení projektů.

CRM systém si můžete vyzkoušet zdarma. Stáhněte si zkušební verzi špičkového českého eWay-CRM postaveného v prostředí Microsoft Outlook a přesvědčte se sami, jak vám může být nápomocný.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: