21. července 2020
Kategorie: Sukničkář

Scarlett Johansson: hollywoodská kráska s dánskými kořeny

Scarlett Ingrid Johannson patří ke šťastlivcům, jejichž herecká kariéra začala už na základní škole. Na stříbrném plátně se poprvé objevila jako devítiletá dívenka ve filmu Všude dobře, doma nejlíp. Od té doby ale uplynulo hodně vody a ze Scarlett vyrostla jedna z nejkrásnějších žen v showbyznysu. A okouzluje i dnes, přestože jí letos bude už šestatřicet.

Mezi Scarlettiny osudové snímky patří:

  • Ztraceno v překladu
  • Vicky Cristina Barcelona
  • Holka na hlídání
  • série Avengers

Začalo to divadlem

Ještě než se malá Scarlett poprvé objevila před kamerou, sbírala zkušenosti na divadelních prknech. Jako rodačka z New Yorku měla naštěstí spoustu příležitostí. Přestože se nezapojila do žádné broadwayské show a účinkovala jen v menším divadle, její začátky jí musí mnozí herečtí kolegové závidět. U divadla však dlouho nezůstala, brzy si jí všimli filmaři a bylo jasné, že Scarlett má před sebou zářnou kariéru.

Od dětské hvězdičky k sexbombě

Tahle cesta je pěkně trnitá a celá řada nadaných hereček z ní sešla, když podlehly svodům alkoholu, drog, mužů, hazardu nebo jiných lákadel. Ne tak Scarlett. Naopak, její kolegové o ní odmalička říkali, že byla na svůj věk velmi vyspělá, cílevědomá a realistická. Průlomovou pro ni byla role v Zaříkávači koní. V době natáčení jí bylo pouhých třináct let, a přesto dokázala ukázat, co v ní vězí. A pak už jen rostla, herecky i do krásy.

Dvojitá agentka v sérii o superhrdinech

Fanoušky Scarlett dozajista potěšila svým účinkování v komiksové sérii Avengers. V roli dvojité agentky Black Widow se už téměř desetiletí pravidelně objevuje v kinech i na televizních obrazovkách v přiléhavém oblečku, který dává vyniknout její perfektní postavu. Scarlettině postavě je dokonce věnovaný celý stejnojmenný film, který by měl být do kin uveden ještě letos, pokud to koronavirová bezpečnostní opatření, která pochopitelně dopadají i na Hollywood, dovolí.

Zdroj / foto: bestofcomicbooks.com

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: