18. října 2020
Kategorie: PR tipy

Prodej zlata raketově roste, palivem je COVID-19

V posledních několika měsících roste zájem o investiční zlato, čemuž pomáhá především současná koronavirová situace. Spousta lidí se snaží vytvořit si jakousi finanční rezervu, protože si uvědomila, že nic není tak samozřejmé, jak se na první pohled zdá. Jako velice zajímavá forma spoření se nabízí právě zlato, o které je velký zájem jak díky pandemii COVID-19, tak i díky slabé koruně a dezorientovaném systému.

Zlato je drahý kov, jehož cena v dlouhodobém horizontu neustále roste, především v letošním roce jeho hodnota výrazně stoupla. Zlato je spolehlivý způsob, jak si zajistit finanční prostředky v období krize.

Se zlatými slitky se nemusíte bát ekonomické krize

Investiční zlato bývá v podobě slitků a mincí. Svou hodnotu si drží i během ekonomické krize, kdy dochází k pádu měn. Jakmile se ekonomika zotaví, zlato opět posílí, a potom dostanete více peněz.

Ještě nutno podotknout, že se cena zlata mění také podle měnícího se trhu. Stačí se podívat na graf ukazující vývoj ceny zlata za posledních několik let. Rostoucí trend je ukazatel, že zlato je bezpečná forma uložení peněz, které důvěřují drobní investoři, ale i velcí hráči na trhu. Zlato je ideální volbou pro konzervativní klienty.

Jak zabezpečit majetek?

V minulosti se doporučovalo vložit do zlaté rezervy zhruba pět až deset procent svého majetku. Otázkou však zůstává, jak zabezpečit zbývajících devadesát procent? Odborná doporučení se mění, nakupujte zlato ve větším objemu.

Jakmile potřebujete proměnit zlaté slitky na peněžní prostředky, můžete je prodat kdekoliv na světě a dostanete vždy stejné množství peněz. Zlato má totiž stejnou hodnotu po celém světě.

V těchto dnech cena zlata mírně klesla, což je skvělá příležitost pro jeho nákup. Podívejte se na stránku zlate-mince.cz, kde na vás čeká investiční zlato v podobě švýcarských zlatých cihliček a mincí. Internetový obchod na tuzemském trhu působí 17 let.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: