25. října 2023
Kategorie: PR tipy

Přichází druhá generace SUV Kodiaq. V mnoha ohledech revoluční!

Oblíbené SUV Škoda Kodiaq konečně dostalo nástupce. Značka již oficiálně představila očekávanou druhou generaci, která s sebou přináší několik zásadních inovací. Týkají se designu, řešení prostoru a použitých technologií.

Nová Škoda Kodiaq je již na první pohled „jiné kafe“ než starší sourozenec. Nový design, větší porce prostoru a pokročilá konektivita, to je kombinace, která zavání spíše revolucí než pouhou evolucí. Dobrá zpráva je, že si na své přijdou jak tradiční fanoušci značky, tak i fajnšmekři, kteří hledají moderní a udržitelné alternativy.

Design, který přitahuje pozornost

Druhá generace Kodiaqu přichází se spoustou inovativních prvků. A rozhodně nejde jen o novou kapotu a mřížku chladiče, ale také o mnohé další zásadní stylistické změny. Za pozornost stojí i detaily, například zbrusu nový nápis Škoda na pátých dveřích, který vychází z nové firemní identity Škody.

Modernizovaný design však nestaví pouze na exteriéru – proměny se samozřejmě děly i v interiéru vozidla. I uvnitř narazíte na množství zdařilých inovací, například v podobě multifunkčních ovladačů Smart Dials a nově umístěných voličů převodovky na sloupku pod volantem.

Škoda Kodiaq druhé generace je navíc vůbec prvním vozem, který využívá stylistické prvky nového designového jazyka značky Škoda – Modern Solid. Ten se odráží v novém designu karoserie i interiéru, čímž na SUV působí jako elixír mládí a posouvá jeho estetiku na vyšší úroveň.

Pokročilá technologie rozhodně neurazí

Nový Kodiaq je vybaven řadou technologických vylepšení. Na první pohled zaujmou vyspělé Matrix-LED přední světlomety, které zvyšují bezpečnost a efektivitu noční jízdy. Uvnitř vozu je nově volně stojící infotainmentová obrazovka s až 13″ a na přání dostupný head-up displej pro ještě lepší zážitek z jízdy. Významnou novinkou jsou také zmíněné multifunkční ovladače (Smart Dials), které kombinují manuální ovládání s digitálním displejem a umožňují intuitivní přístup k funkcím vozidla a infotainmentu.

Důraz na větší udržitelnost

Škoda se rozhodla plnit svůj závazek směrem k lepší udržitelnosti. Interiér Kodiaqu využívá recyklované textilie a kůži vyčiněnou ekologickým způsobem. Nové SUV tak spojuje luxus a ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

Nabídka přivítala první plug-in hybrid

Škoda Kodiaq přichází na trh s širokou škálou pohonných jednotek. K dispozici budou naftové i benzinové motory s výkonem od 110 kW do 150 kW. Významnou novinkou je plug-in hybridní verze s dojezdem na elektřinu přes 100 km. I v této oblasti tak český medvěd klade důraz na udržitelnost a efektivitu.

Nový Kodiaq se začne prodávat příští rok na jaře. Pokud se nemůžete dočkat, až si nové SUV naskladní autorizovaní prodejci, sledujte autosalon Škoda Praha Auto-Poly a rezervujte si ve správný čas testovací jízdu. Bude stát za to!

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: