29. prosince 2023
Kategorie: Sukničkář

Poloha 69: Proč ji milujeme a jak na to správně

Sexuální poloha 69 je jednou z ikonických kapitol knihy erotického umění (kámasútry). Proč? Je to vzájemný zážitek, jedno krásné „dávání a brání“ ve světě sexuálních požitků. Ačkoliv se zdá být tato poloha intuitivně jednoduchá, můžete se i při ní dopustit chyb. Jste připraveni proniknout do tajů šedesátdevítky a zdokonalit své dovednosti? Pojďme na to.

Symbióza rozkoše

Na začátku bychom měli ujasnit, proč je poloha 69 v sexuálním žebříčku oblíbeností tak vysoko. Je to o vzájemnosti. Zatímco mnoho sexuálních pozic vyžaduje, aby jeden partner byl v roli dárce a druhý v roli příjemce, 69 umožňuje oběma partnerům rozdávat a přijímat rozkoš současně. To vytváří jedinečný typ intimity, která může posílit vazby mezi partnery a zároveň nabízí obrovské uspokojení.

Základy na prvním místě

Předtím, než se vrhnete do této pozice hlava nehlava, je důležité ovládat základy. Poloha 69 vyžaduje dobré načasování, komunikaci a určitou fyzickou flexibilitu. Důležitá je i hygiena, protože blízkost intimních partií je v této pozici extrémně… no, intimní. Dbejte na to, aby bylo pro oba partnery setkání co nejpříjemnější.

Komunikace je klíč

Něco tak propojeného jako poloha 69 nemůže fungovat bez dobré komunikace. Je nutné otevřeně mluvit o tom, co se vám líbí a co byste chtěli zkusit. A nezapomeňte na feedback během aktu – vaše partnerka musí vědět, jestli to dělá správně. Pokud se cítíte skvěle, nebojte se to dát najevo!

Výběr správné varianty

Ano, i u pozice 69 existují varianty! Můžete ji praktikovat ležmo, na boku, a dokonce i v sedě, pokud jste dostatečně dobrodružní a vaše těla to dovolují. Každá varianta má své pro a proti, a bude záviset na vaší fyzické kondici, flexibilitě a preferencích. Experimentujte a zjistěte, co vám oběma vyhovuje nejvíce.

Dbejte na pohodlí

Pohodlí je alfa a omega. Nikdo nechce dostat křeč uprostřed této intimní akrobacie. Polštáře mohou být vašimi nejlepšími přáteli – použijte je pro podporu hlavy a krku, nebo k zvýšení boků, abyste si ulehčili přístup. A pamatujte, že poloha 69 není maraton. Pokud cítíte nepohodlí nebo jste unaveni, není ostuda si dát pauzu nebo změnit polohu. Toto je vaše chvíle, takže se o ni starejte s respektem, který si zaslouží.

Bezpečnost především

Nakonec, ale neméně důležité je mít na paměti bezpečnost. Jak už bylo zmíněno, blízkost intimních partií je extrémní, což znamená vysoký potenciál přenosu pohlavně přenosných infekcí. Pokud nejste v monogamním vztahu se stálou partnerkou, je dobré používat ochranu – ano, i orální sex vyžaduje použití ochranných prostředků, jako jsou latexové nebo polyuretanové bariérové metody.

Vzájemné uspokojení bez chyb

Teď, když znáte základní pravidla hry, můžete se bez obav ponořit do slastí pozice 69. Ale nezapomeňte na jednu věc: je to o oboustranném potěšení. Nebuďte sobecký. Pokud se soustředíte pouze na svůj vlastní prožitek, ztratíte polovinu krásy této pozice. Věnujte stejnou péči a pozornost vaší partnerce, jakou očekáváte pro sebe, a společně se můžete vydat na vzrušující cestu plnou rozkoše.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: