06. srpna 2021
Kategorie: Businessman

Peer to peer platformy umožňují snadné investice

Pokud jde o investice s minimálním rizikem, a přesto nezanedbatelnými výnosy, obvykle se zmiňují nemovitosti a zlato. Propagátoři zlata, a případně i dalších cenných kovů nebo diamantů, vám ale obvykle na první dobrou nepřiznají, že investiční zlato s sebou nese celou řadu skrytých poplatků. Pokud ho budete kupovat v malém množství, budete muset pravidelně platit za jeho bezpečné uskladnění. I když je pravda, že cena zlata stabilně roste, tohle může být pro mnoho lidí důvodem, proč se mu vyhnout.

Na investiční nemovitost každý nedosáhne

Druhou investicí s nízkým rizikem a stabilním výnosem jsou nemovitosti. Zejména pokud investujete do nového či kompletně zrenovovaného bytu v lukrativní lokalitě. U takových nemovitostí jsou ovšem velkou bariérou vysoké vstupní náklady. Zejména po nedávné změně pravidel pro hypotéky, která klade větší nároky na vlastní zdroje každého žadatele.

Peer to peer investice umožňují sdílet náklady i výnosy

Peer to peer, neboli P2P investice výrazně snižují nutné vstupní náklady, které se obvykle dělí mezi větší množství investorů. Odpovídajícím poměrem se pochopitelně dělí také výnosy, ale procentuální sazba zůstává stejná. Další velkou výhodou P2P investic je možnost snadno diverzifikovat své portfolio a investovanou částku rozdělit mezi více nemovitostí tak, aby vás například pojistná událost nebo výpověď stávajícího nájemce příliš neohrozily.

V korunách i jiných měnách

Výhodou P2P projektů obvykle je, že je lze snadno expandovat na nové trhy, většinou je stačí jen přeložit a přidat podporu nové měny. Také tři evropské projekty z našeho seznamu rozšiřují své pole působnosti. Existuje celá řada dolarových P2P platforem, u těchto lze investovat v eurech, v případě Upvestu v korunách:

  • Česká platforma Upvest, kde uživatelé financují developerské projekty
  • Estonská platforma Estaterguru působící po celé Evropské unii
  • Mezinárodní platforma Bulkestate
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: