11. prosince 2020
Kategorie: Požitkář

Nejlepší pražské jazzové kluby pro opravdové fajnšmekry

Stověžatá matička Praha není pro turisty ze západu jen lacinou nálevnou s přítulnými a hezkými dívkami. Je také kulturní metropolí a často bývá vyhledávána fanoušky kvalitního jazzu. Velkou službu našemu hlavnímu městu v tomto ohledu odvedl Rudy Linka, který na Staroměstském náměstí pravidelně pořádá kvalitně obsazený festival Bohemia Jazz Fest. Správný bonviván by se však měl vyznat i na světově proslulé pražské klubové scéně.

Reduta Jazz Club

S naším seznamem nemůžeme začít nikde jinde než v legendární Redutě na Národní třídě. Ta se dostala do hledáčku zpravodajských médií z celého světa, když si v ní při návštěvě Prahy na saxofon zaimprovizoval tehdejší americký prezident Bill Clinton. Kromě téhle politické epizody se však Reduta prezentuje hlavně úžasnou atmosférou a skvělou hudbou. I proto ji v roce 2016 zařadil britský deník The Guardian na svůj seznam deseti nejlepších jazzových klubů v Evropě.

Jazz Club Ungelt

Co by kamenem dohodil ze Staroměstského náměstí, byť trošku skrytý za Týnským chrámem, je další slavný jazzový podnik – Jazz Club Ungelt. V přízemí najdete klubovou pivnici, která překvapí na tuto lokalitu velmi přívětivými cenami, ve sklepě je pak samotný klub. Ten vznikl jako podnik zaměřený hlavně na blues až v roce 2000, ale rychle si našel cestu na výsluní. Blues na programu Ungeltu stále převažuje, ale na své si přijdou i skalní jazzmani, hlavně příznivci klasických jazzových stylů.

Jazz Dock

Komorní jazzová scéna v netradičním prostředí – Jazz Dock je totiž hausbót na Vltavě. Kotví na Janáčkově nábřeží nedaleko mostu na Dětský ostrov a zejména za tmy je nepřehlédnutelný. Jazz Dock se soustředí zejména na progresivnější dramaturgii a moderní jazzové formy, případně fúze s dalšími hudebními směry.

Mezi další renomované pražské jazzové kluby patří například:

  • Jazz Republic
  • AghaRTA Jazz Club
  • U malého Glena
  • U staré paní
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: