12. května 2020
Kategorie: Požitkář

Nejlepší bílí rappeři v historii hip hopu

Rap a hip hop patří mezi nejprogresivnější hudební žánry, hlavně pokud progresivitu měříte penězi, utracenými fanoušky za alba, vstupenky na koncerty a merchendise jednotlivých umělců.

Přestože jde tradičně o doménu černých kluků z předměstí a nebezpečných čtvrtí velkých severoamerických měst, na vrchol se prodralo hned několik bělochů. O některých z nich dokonce hudební publicisté tvrdí, že se postarali o takovou malou hip hopovou revoluci. Tohle trio je a bylo bezesporu nejzásadnější:

Eminem

Tenhle seznam nemůže začít jinak než Marshallem Brucem Mathersem III., který vyměnil noblesně znějící jméno za pódiový pseudonym Eminem. Přestože mu táhne na padesát, elánu má tento herec, skladatel, producent a rapper stále dost. A může se pochlubit primátem, který potěšil jeho i jeho bankovní konto – album The Marshall Mathers LP drží rekord coby nejprodávanější hip hopové album v prvním týdnu po uvedení na trh. Za jediný týden se ho prodaly téměř dva miliony kusů.

Machine Gun Kelly

Kulometčík Kelly, jak by se dalo umělecké jméno Richarda Colsona Barkera přeložit, se narodil v hlavním městě Texasu, takže byste spíš čekali, že sáhne po kytaře, kovbojských botách a klobouku, tedy typickém outfitu country zpěváka. Omyl, potetovaný blonďák začal svou kariéru už jako šestnáctiletý teenager a hned se probojoval na čtvrté místo americké hitparády US Billboard 200. Jeho tvorbu dlouhodobě chválí nejen fanoušci, ale také odborná kritika.

Beastie Boys

Na rozdíl od prvních dvou umělců našeho krátkého žebříčku mají Beastie Boys velkou výhodu, a to početní převahu. Tohle trio spolu vystupuje už od roku 1978, kdy se v New Yorku dali dohromady. Zajímavostí je, že když Beastie Boys začínali, nejmladšímu z nich bylo pouhých dvanáct let. I díky mladickému elánu se rychle prosadili a celkem se jim podařilo prodat více než 200 milionů nahrávek.

Mezi další uznávané bílé rappery, kteří se do našeho výběru nedostali, patří například:

  • Mac Miller
  • Macklemore
  • Logic
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: