30. srpna 2022
Kategorie: PR tipy

Myslete na finanční polštář, našli jsme nejlepší spořicí účet s 5 % p. a.

Rádi byste někam uložili svoje peníze, ale nejste si jisti, kam s nimi? Podívali jsme se na spořicí účty a našli jednoznačného vítěze mezi bankami.

Téměř 1/3 Čechů dává peníze na spořicí účet

Až 31 % Čechů si odkládá peníze na spořicí účet a dobře dělají. Tvorba finanční rezervy s úrokem, který jde ve váš prospěch, je víc než rozumná. Peníze nenechávejte ležet na běžném účtu, tam si ponechte jen finance, se kterými každý měsíc hospodaříte. Co můžete dát stranou, uložte například na spořicí účet. Důležité je, abyste každý měsíc posílali pravidelně nějakou částku. O víc se starat nemusíte.

O své peníze na spořicím účtu nepřijdete, jsou pojištěné

Inflace roste, takže si za stejný obnos koupíte o mnoho méně, než tomu bylo loni. Přestože se řada domácností v tuto chvíli potýká s finančními problémy, je důležité stále dávat peníze na stranu a dělat si tak finanční rezervu. Spořicí účty vyhovují především konzervativněji založeným lidem, kteří nechtějí peníze investovat například do dluhopisů. Nevadí jim nižší výnos, přednost dávají stabilnímu a bezpečnému uložení peněz. Na spořicím účtu máte totiž ze zákona garanci pojištění až do výše 100 000 eur. Nepodstupujete tudíž riziko prodělání peněz jako v případě jiných investic.

K penězům máte přístup s možností výběru, kdykoli potřebujete

Další výhodou spořicího účtu oproti jiným formám ukládání financí je možnost flexibilního výběru. U termínovaného vkladu nebo jiných investic se zavazujete k uložení peněz na dobu určitou. Chcete-li si finance vybrat z jakéhokoli důvodu dříve, za porušení smluvních podmínek budete penalizováni. Ne tak u spořicího účtu. Díky němu máte v tomto ohledu volnost a s penězi můžete nakládat podle libosti. Pokud se vám doma něco pokazí, máte kam sáhnout.

Nejlepší spořicí účet roku 2022

Až dosud bylo standardem, že napříč bankami jste si mohli založit spořicí účet s úročením kolem 3,2 %. Některé banky ovšem letos úrokové sazby zvýšily. Můžete tak narazit i na úrok 4 %. Jasným vítězem nejlepšího spořicího účtu je ale MONETA Money Bank, která nabízí úrokovou sazbu 5,30 %. Abyste tohoto úroku dosáhli, nemusíte splnit žádné podmínky. Nicméně většina bank má nějaké podmínky, abyste dosáhli na vyšší úrokovou sazbu spořicích účtů, takže tento produkt jednoznačně vyhrál.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: