30. října 2020
Kategorie: Sukničkář

Keira Knightley: Britská kráska, která okouzlila Hollywood

Křehce působící kráska Keira Christina Knightley se poprvé výrazně prosadila už ve čtrnácti letech v první epizodě vesmírné ságy Star Wars. Tehdy hrála po boku Natalie Portman, které jako by z oka vypadla. Dráha v showbyznysu byla nicméně Keiře odmalička předurčena, jejím otcem je bavič a dabér Will Knightley a matkou scénáristka a herečka Sharman Macdonald.

První televizní krůčky

I díky svým rodičům měla Keira otevřené dveře do televize. Na obrazovce se poprvé objevila v roce 1993 v televizním filmu Royal Celebration. To jí bylo čerstvě osm let. Následovaly další snímky Vesnická aféra a Nevinné lži. Ještě před rolí ve Star Wars stihla Keira také čtyřdílný televizní seriál Oliver Twist.

Beckham na indický způsob

Jako správná Britka se Keira výrazněji proslavila národní sportem Spojeného království, fotbalem. Komedie Blafuj jako Beckham o indické dívce (Keira samozřejmě hraje jinou postavu), které hrozí zákaz fotbalu a povinná rodiči domluvená svatba Keiru definitivně uvedla mezi hollywoodskou smetánku. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby jako osmnáctiletá excelovala po bohu Johnnyho Deppa a Orlanda Blooma v prvním dílu Pirátů z Karibiku.

V Evropě i v Novém světě

Přestože hravě zvládá také americký přízvuk, Keiru baví hrát také se svým rodným anglickým. Proto střídá hollywoodské role s těmi britskými. A protože patří mezi nejvytíženější hvězdné herečky, tráví spoustu času na cestách, kde prý jako pravá umělecká duše ve volných chvílích maluje. Pokud jde o hraní v seriálech, kromě již zmíněného Olivera Twista se Keira seriálovým rolím vyhýbá.

Mezi divácky i kriticky nejúspěšnější filmy Keiry Knightley patří:

  • Pýcha a předsudek (nominace v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli na Oskarech)
  • Kód Enigmy (nominace v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli na Oskarech)
  • Pokání (nominace v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli na Zlatých glóbech)

Zdroj/ foto: 6b33.net

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: