29. července 2021
Kategorie: Hazardér

Jsou největší výhry v blackjacku podmíněné schopnostmi?

Blackjack je vedle pokeru další oblíbenou karetní hrou, s níž se setkáte v kasinech. Někteří lidé si chodí do kasina odpočinout a nemají chuť přemýšlet, takoví většinou sedají k výherním automatům. Ti, kdo naopak chtějí ovlivnit svou šanci na výhru, propadají karetním hrám. Máte-li dobrou strategii, při blackjacku můžete být ve výhodě nad krupiérem.

Jaká má blackjack pravidla? Hraje se s jedním či více balíčky o 52 kartách, tedy se stejnými kartami jako u pokeru. Cílem hry je mít vyšší součet karet než krupiér a zároveň nepřekročit součet 21. Existují různé blackjack strategie a výherní kombinace, jste-li dobří v počítání karet, máte reálnou šanci dosáhnout na velmi dobrou výhru. Budete ale potřebovat také trochu štěstí.

Největší výhra v blackjacku nepatří nejúspěšnějšímu hráči

Člověkem, kterému blackjack přinesl doposud nejvyšší jmění, je Kerry Packer. Zajímavé je, že nešlo o jednorázovou výhru, Kerry vyhrál obrovské množství peněz dokonce víckrát. Mohou za to jeho schopnosti?

První velkou výhru Kerry Packer získal v roce 1991. Došlo k tomu v Las Vegas v hotelu Hilton. Hrál u veřejného blackjackového stolu, celou hru pozorovalo velké množství lidí. Dnes už neznáme podrobnosti, ale víme, že Packer šel té noci domů se sedmi miliony dolarů. V Hiltonu ho oslavovali a nabídli mu speciální apartmá.

Packer se však blackjackem bavil dál a v roce 1995 v kasinu MGM Grand vyhrál neuvěřitelnou sumu. V každém kole vsadil štědrých 250 000 dolarů a během 40 minut se mu povedlo vyhrát 40 milionů dolarů. Jde o vůbec největší výhru, která kdy byla v MGM Grand kasinu vyplacena. Packer byl tehdy tak šťastný, že odměnil krupiéra milionem dolarů.

Nyní ale přichází ta důležitá otázka.

Je Packer nejlepším hráčem světa v blackjacku, když se mu povedlo vyhrát nejvyšší výhru? Ne tak docela. Kromě výher totiž také poměrně dost prohrává. Během svého ne zrovna nejšťastnějšího období, které trvalo 10 měsíců, prohrál 27 milionů dolarů. Neomylným hráčem s dokonalou strategií tedy rozhodně není.

O největší týmové výhře pojednává film 21

Packer stojí za nejvyšší individuální výhrou, největší týmovou výhru má na kontě tým studentů z MIT. O celém příběhu pojednává film 21 z roku 2008, a i když je trochu nepřesný, základní informace o tom, jak šikovní studenti vyhráli desítky milionů dolarů, podává věrně.

Studenti MIT pečlivě studovali život a přípravu úspěšného hráče blackjacku Billa Kaplana a poprosili ho, aby je jeho umění naučil. Kaplan se stal učitelem celého týmu nadšenců složeného z přibližně 80 hráčů. Kolik nakonec vyhráli, se přesně neví, ale údajně šlo o částku mezi 50 a 100 miliony dolarů.

A na závěr ještě jedna zajímavost. Jednu z nejvyšších výher v blackjacku má na kontě i Ben Affleck. V kasinu Hard Rock vyhrál 800 000 dolarů.

Upozornění: Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: