27. června 2022
Kategorie: PR tipy

Jaká výbava se vám bude hodit na motorku?

Jestli-že jste se zamilovali do moto sportu a sami na motorce jezdíte, bude to chtít nejen pořádnou motorku, ale i kvalitní motorkářskou výbavu. Na následujících řádcích vám tak poradíme, podle jakých kritérií moto výbavu vybírat, abychom byli trendy a zároveň v bezpečí. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké oblečení bychom měli zařadit do naší moto výbavy?

Naše motorkářská výbava by měla zahrnovat odolné kvalitní oblečení. Zvolit můžete celistvou kombinézu. Více praktické jsou však oddělené moto kalhoty a bunda. Na trhu jsou moto oděvy z nejrůznějších materiálů. V kurzu jsou zejména ty přírodní. Mají totiž mnoho výhod. Kožené oděvy jsou větruvzdorné, voděodolné a oděruodolné. Díky těmto vlastnostem si užijete jízdu za každého počasí. Nemůže vás zaskočit ani dešťová přeháňka. Hitem této sezóny pak budou i džíny na motorku. Vsadit můžete na tmavší odstíny barev. K mání jsou pak i syntetické moto oděvy, které jsou už také na velmi dobré úrovni. Oblíbený je především praktický polyester. Vaše oblečení na motorku pak může disponovat i reflexními prvky. Zvýší se tím vaše viditelnost v terénu.

Které doplňky bude vhodné zakomponovat do naší motorkářské výbavy?

Motorkářské doplňky plní nejen estetickou, ale především bezpečnostní funkci. Důležitá je zejména kvalitní helma na motorku. Zvolit pak můžete i odolné kožené rukavice s protiskluzovou úpravou. Doplňky na motorku pak mohou mít nejrůznější design. Uděláte dobře, sladíte-li vaše doplňky i s vaší moto obuví. Motorkářský outfit se tím vkusně sjednotí a nebude působit chaoticky. Bezpečí a trendy design by tak měly jít spolu ruku v ruce.

Jakou obuv oceníme na cestách na motorce?

Obuv na motorku by měla splňovat jistá kritéria. Motorkářské boty by měly být voděodolné a oděruodolné. Důležité je i to, aby vám moto boty seděly tzv. na míru. Nikde nesmí nic tlačit, chodidlo by v botě nemělo ani plavat. Správnou velikost tak vybíráme dle délky stélky naší jiné boty, která nám dobře sedí. Naměřený údaj pak musíme porovnat s velikostní tabulkou výrobce. Různé světové moto značky mohou mít totiž nuance v číslování. Výhodou je i to, mají-li vaše moto boty kvalitní protiskluzovou podrážku. Bezpečí by mělo být vždy na prvním místě. Také obuv na motorku může disponovat reflexními prvky. Je dobré, když budete vidět i při mlze či v dešti.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: