21. července 2021
Kategorie: Motorista

Jak vybrat povinné ručení?

Pro každého z nás je při jakémkoliv výběru produktu či služby rozhodující vždy konečná cena. Při výběru povinného ručení je tomu tak samo, navíc nechceme platit za něco, co ani nevyužijeme. Podle čeho a jak si vybrat povinné ručení, které pro nás bude cenově dostupné? 

V dnešní době nabízí povinné ručení již přes 12 pojišťoven, kdy každá z nich vám může nabídnout minimálně dva produkty. Nabídka pojištění je značně bohatá a není lehké si mezi nimi vybrat.

Pojišťovny na jednom místě

V současnosti už nemusíte obcházet každou pobočku jednotlivě. Pro nabídku pojištění můžete využít internetové srovnání povinného ručení, které při vyplnění základních údajů vám během okamžiku vytvoří srovnání pojištění od vícero společností. Jejich nabídka pojištění vám přijde do e-mailu a vy si tak jejich parametry můžete v klidu doma prohlédnout.

Nedůvěřujete-li webovým stránkám a tomu, že byste někde měli vypsat své osobní údaje. Dáváte přednost osobnímu kontaktu, pak můžete si nechat udělat srovnání pojišťoven u finančních poradců, kteří mají možnost nabídky srovnání povinného i havarijního pojištění velmi podobně jako internetové srovnávače.

Na co si při výběru povinného pojištění dávat pozor? 

Být dobře zorientovaný na trhu s povinným ručením není nic lehkého, a proto v první řadě vždy vycházejte ze zkušeností druhých. Dalším důležitým faktorem dobrého pojištění je rozsah pojištění především asistenčních služeb. Důkladně si projděte, zda pojištění má v rámci balíčku asistenční služby zdarma a o jaké služby se jedná či jaké jsou za příplatek.

Jaké benefity v rámci povinného ručení můžete uplatnit?

Cena povinného ručení může jít také dolů s benefity, které během kalkulace můžeme uplatnit. Jak získat slevu na povinné ručení?

  • Jezděte bez dopravních nehod, tím posbíráte bonusové body.
  • Roční platby mají značný vliv na výši pojistného.
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: