28. června 2022
Kategorie: PR tipy

Jak správně vybrat střešní box?

Pokud holdujete outdoorovým sportům, potřebujte k tomu patřičné vybavení. Přidáním střešního nákladního boxu k vašemu vozidlu získáte úložný prostor navíc. Jak jej ale vybrat?

K čemu se může hodit střešní box?

Střešní boxy se běžně používají pro uložení stanů, spacích pytlů, podložek na spaní, batohů, táborového nábytku, kočárků, lyží, hůlek a lyžařských bot. Ale jsou skvělé i na jiné věci, jako je zahradnické nářadí, plážové potřeby a dětské hračky. Vzhledem k tomu, co budete převážet, zaměřte své hledání na to, jakou délku, šířku a výšku vaše vybavení vyžaduje.

Co mít při výběru na paměti?

Věci, které zaberou hodně místa, ale neváží tunu, jsou věci, které se hodí do střešních boxů. Takže stany, spací pytle, podložky na spaní, polštáře, táborové židle apod.

Delší předměty vyžadují delší střešní box. Pokud plánujete do střešního boxu uložit dlouhé věci, jako jsou lyže a snowboardy, pak vám kratší a kompaktnější střešní boxy nemusí vyhovovat. Do mnoha střešních boxů se v pohodě vejde většina délek sjezdových lyží a snowboardů. ale pokud máte výjimečně dlouhé lyže (např. pár 210cm běžek), musíte si na délku boxu dávat velký pozor. Porovnejte rozměry vašich lyží nebo jiných dlouhých předmětů s vnitřními rozměry střešních boxů, abyste se ujistili, že sedí. Těžké věci je lepší uchovávat uvnitř vozidla.

Chcete-li přesně zjistit, jakou váhu můžete vložit do střešního boxu, postupujte takto:

Zkontrolujte doporučené maximální zatížení pro vaše vozidlo – tyto informace byste měli najít v uživatelské příručce.
Odečtěte hmotnost boxu a jakéhokoli dalšího příslušenství na nosiče, které také používáte – jako jsou stojany na kola nebo nosiče na kajaky, od maximálního zatížení vašeho vozidla.

Kdy se spíše hodí menší box?

Ale pozor, větší střešní boxy nejsou vždy lepší. Někteří lidé dospějí k závěru, že by si měli pořídit obří box pro případ, že by někdy potřebovali spoustu místa navíc. Z několika důvodů to nemusí být dobrý nápad:

Větší nákladní boxy stojí více. Je to jednoduché, čím větší box, tím více utratíte. Větší nákladní boxy mají také větší dopad na spotřebu paliva. Cokoli, co umístíte na střechu ovlivní spotřebu paliva vašeho vozidla. Takže pokud nepotřebujete masivní box, nepořizujte si jej. Ušetříte si nějaké peníze na benzínové pumpě a vypustíte méně uhlíku do vzduchu kolem vás.

Větší střešní boxy jsou těžkopádné. Pokud chcete nákladní box z auta sejmout, abyste jej mohli uložit nebo jej přepínat mezi auty, zvažte velikost a náročnost. Větší boxy zabírají více místa a jsou obvykle těžší, takže je obtížnější je přemisťovat a skladovat, pokud nemáte pomocnou ruku a dostatek místa v garáži nebo někde v kůlně.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: