27. června 2008
Kategorie: Motorista

Ferrari California

Italská automobilka Ferrari chystá nový malý model, který přinese řadu zcela nových řešení. Otevřený model pojmenovali staronovým jménem California. Osmiválcové Ferrari California se zařadí po bok velkého sportovního kupé Gran Turismo 612 Scaglietti.

Ferrari California má lehkou hliníkovou karosérii a elektronicky ovládanou pevnou skládací střechu. Což je u Ferrari vcelku velká novinka. I když má být vůz primárně dvoumístný, označuje jej automobilka jako vůz 2+, tedy měl by mít možnost odvést i někoho navíc. Z bočního pohledu zaujme linka zdvihající se od předního blatníku, která se setkává na víku zavazadelníku. Také stojí za zamínku netradičně řešené výfuky.

Pohonnou jednotkou je známý vidlicový osmiválec o objemu 4,3 l, který je poprvé v historii značky Ferrari umístněn za přední nápravu. Doposud měly italské sporťáky této značky osmiválec za kokpitem. Agregát disponuje výkonem 340 kW (460 koní) při 7500 otáčkách za minutu. Přenos síly na zadní kola zprostředkovává dvouspojková robotizovaná sedmistupňová převodovka. Toto spojení dovoluje automobilu zrychlit z nuly na sto během 4 vteřin.

Interiér je rovněž střižený v typickém italském duchu. Kůží čalouněné přístrojové desce dominují kulaté tvary a nechybí ani palubní multimediálně informační systém. Anatomické kožené sedačky jsou samozřejmostí.

Představení veřejnosti proběhne letos na podzim na autosalonu v Paříži a poté se očekává zahájení prodejů a samozřejmě i zveřejnění dalších specifikací a ceny.

Autor článku je redaktorem serveru Autozone.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: