02. června 2022
Kategorie: Geek

Co zatím víme o chystaném GTA 6?

Hry ze série Grand Theft Auto neboli zkráceně GTA patří k těm absolutně nejúspěšnějším v historii videoherního průmyslu, přičemž na vydání každého nového pokračování čekají desítky milionů hráčů po celém světě. V případě šestého pokračování to pak samozřejmě není jinak.

Možná dokonce hlad po novém GTA je ještě o kus větší, než v případě čekání na aktuální páté pokračování. Koneckonců, čekáme na něj již téměř deset let, a to je vskutku dlouhá doba. Pravda, vývojáři z Rockstar Games pětku stále hýčkají a přidávají nový obsah a především online hraní si drží obrovskou hráčskou základnu i slušnou kvalitu, proto by se mohlo zdát, že nemá smysl tlačit na pilu a vydávat další pokračování za každou cenu. Přesto ale je nejočekávanější hrou vůbec. A není divu, celosvětové prodeje dosavadních titulů se totiž pohybují v astronomických částkách, a to nejen na poli videoher.

Vývoj GTA VI potvrzen!

O tom, že se chystá nové GTA se šuškalo už delší čas, ovšem oficiální potvrzení přišlo až na Twitteru. Díky tomu alespoň víme, že bude, a že se na něm již pracuje. Jak dlouho to potrvá, než si ho budeme moci zahrát, to dokáže těžko mimo společnost kdokoliv říct.

Co dosud víme o GTA VI?

V tomto odstavci si dále shrneme, co zatím víme o chystané GTA 6. Ruku na srdce, moc toho není, ale něco přesto.

Začneme tím, proč jste se rozhodli přečíst tento článek. Pochopitelně je nám jasné, že vás zajímá v první řadě datum vydání. Termín je ovšem stanoven jen velice rámcově. Většinou se uvádí rok 2024 jako ten, kdy by měla hra jít do prodeje, ovšem nebylo by to poprvé, kdy se na základě různých okolností vydání hry zpozdilo. Nevíme, do jaké míry vývoj „Gétéáčka“ ovlivní koronavirus, do jaké míry rusko-ukrajinská válka. Mimochodem, původně se očekávalo, že další díl přijde společně s novou generací konzolí, což se však nestalo.

Nicméně, tu a tam se objeví i zvěsti o vydání někdy během podzimu 2003, což se ovšem nyní nezdá jako pravděpodobné, obzvlášť když se šeptá o tom, že Rockstar před novým GTA vydá ještě jinou hru ze svého portfolia.

Problém s hrou je v tom, že Rockstar každým dalším titulem výrazně nastaví laťku ať už sobě tak celému videohernímu odvětví a definuje tak další éru. To klade na záda nového GTA obrovský tlak. Musí být zkrátka skvělé, přes to nejede vlak. V každém případě bychom se měli dočkat výrazně vylepšené grafiky, a to díky internímu enginu RAGE. Tím se posuneme zase o výrazný krok směrem k větší realističnosti.

Spekulace o příběhu a postavách

Příběh hry nebo postavy, které se zde objeví, už jsou pak na poli čisté spekulace. Hodně se kupříkladu hovoří o tom, že by měla přijít možnost hrát za ženu nebo to, že se patrně nevrátí nikdo z postav z GTA 5, alespoň tedy ne jako jedna z těch hlavních. Stejně tak nevíme, zda bude možné mezi postavami přepínat jako u trojice Michael, Franklin a Trevor. Cosi nám ale říká, že ano. Tomu nahrává i jedna z možných teorií, která tvrdí, že ve hře budeme hrát za sourozenecký pár – bratra a sestru. Údajně by měla GTA 6 začít jakýmsi prologem z roku 2003 a poté pokračovat dál. Co je na tom pravdy, zjistíme až časem, až se nové GTA 6 konečně objeví. Víme dosud jen to, že to bude herní událost dekády. Ať už bude výsledek jakýkoliv.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: