28. července 2021
Kategorie: PR tipy

Co by nemělo chybět v žádném autě?

V osobním voze jezdíme prakticky denně. A zatímco hladinu benzínu kontrolujeme pravidelně, vybavení, které máme k dispozici, už bereme jako samozřejmost. A při případné nehodě zjistíme, že nám mnoho potřebného chybí. Proto, než se ráno vydáte do práce nebo než se vydáte na svůj první roadtrip po České republice, si zkontrolujte, zdali máte k dispozici řadu praktických věcí. Lékárnička je samozřejmostí, ale máte po ruce třeba alkohol tester?

Alkohol tester jako praktický společník na cesty

Povinná výbava zahrnující lékárničku, reflexní prvky nebo trojúhelník většinou sídlí v kufru každého auta. Ale v praxi toto potřebné vybavení využíváme jen zřídkakdy. Daleko častěji se dožadujeme alkohol testeru, který není vždycky k dostání. Abyste předcházeli možným pokutám za to, že se v krvi bude nacházet ještě poslední špetka promile, mějte jeden v přihrádce u spolujezdce.

Alkohol testery jsou skladné, čili se nemusíte obávat toho, že byste je neměli kam dát. Při výběru však svou pozornost upněte na kvalitnější, dražší alternativy. Levné většinou nejsou tolik přesné a jejich životnost nestojí za řeč.

Auto kamera jako tichý svědek dopravních nehod

K dopravním nehodám dochází prakticky denně. Při každé druhé cestě do práce slyšíme z rádia upozornění na uzavřenou silnici, kde se střetla dvě nebo více aut. Než dojde k vyřešení situace, daná silniční komunikace může být uzavřena i dlouhé hodiny. Kdyby však majitelé vozidel měli ve svém autě autokameru, nemuselo by dojít k věčnému překřikování se a padajícím obviněním. Viník by byl rázem jasný.

Autokamera zpravidla dohlíží na to, co se děje před vozidlem. Existují i takové, které mají kontrolovat zadní část vozidla. V obou případech mluvíme o skvělé investici, kterou oceníte nejen při zmiňovaných dopravních nehodách.

Startovací kabely pro strýčka Příhodu

Baterie, ach ta baterie! Jedná se o velmi důležitou součást vozidla, bohužel je to autodíl, který má tendenci zlobit. Zejména v zimě, kdy udeří silné mrazy, se jí zrovna nechce naskočit. Jelikož může protestovat třeba na parkovišti před obchodním domem nebo supermarketem, kam pravidelně chodíte nakupovat, vyplatí se mít startovací kabely v kufru. Pak už jen poprosíte procházející hodnou duši, aby vám poskytla ze svého auta trochu “šťávy”.

Startovací kabely se vyplatí mít po ruce i v okamžiku, kdy to nejste vy, komu baterie vypověděla svou službu. Můžete pomoct jinému účastníkovi silniční komunikace, který nepostradatelného pomocníka v zavazadlovém prostoru auta nevozí.

Svítilna se také hodí

Jelikož je strýček Příhoda opravdu záludný a nepředvídatelný, je dobré být připraven prakticky na cokoliv. Proto u sebe mějte vždycky i kvalitní, fungující svítilnu, která se může hodit za soumraku či v noci, kdy vozidlo budete muset odstavit na krajnici.

Odborníci se shodují na tom, že při řešení problémů je vždycky důležitá viditelnost. A v noci se světlo hledá opravdu stěží. Když budete mít v kufru auta tohoto svítícího společníka, budete připraveni nejen na možný nouzový scénář, k němuž může při jízdě domů z práce či z dovolené dojít.

Toaletní papír pro všechny případy

I když se většinou snažíme vydržet a až po příjezdu domů zasedneme na trůn jménem záchod, někdy se cesta může ubírat pomalu. A když se v nás začne hlásit ona majonéza, která byla nedílnou součástí bagety z benzínky a která nelíbivě zaváněla, cesta domů se může jevit spíše nekonečná. A tak se rozhodnete někde u lesíku nebo keře zastavit. Když budete mít po ruce toaletní papír, tato nepříjemnost nebude tak ostudná. Naopak – vyřešíte jí se vší důstojností, aniž byste museli hledat kousek lopuchového listu ve své blízkosti.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: