01. června 2022
Kategorie: PR tipy

Co bude pro vás to nejlepší? Skate, penny nebo longboard?

Ačkoliv by se dalo říct, že jsou všechny tyto typy rozdílné opravdu jen v ohledu drobných detailů, tak je jízda na nich a jejich možnosti velice rozdílná. Jak penny, skate i long boardy, jsou vždy opravdu velice oblíbené.

V rámci dnešního článku se podíváme na největší rozdíly, které jsou mezi jednotlivými typy a kdo je má nejraději.

Penny board je hitem pro mladé slečny

Pokud bychom hledali skupinu lidí, kteří opravdu milují pennyboard, tak jsou to především mladé dívky. Velice často si můžete všimnout dívek, které jsou na drobnějších velikostech skateboardu, který je dokonce i z různých plastových slitin, namísto typické dřevěné desky. Oblíbené jsou díky tomu, že mívají velmi nápaditý a originální vzhled. Jízdní vlastnosti jsou přitom celkem fajn, ale rozhodně se nejedná o performance jízdu jako na klasickém skateboardu.

Klasický skateboard v čele oblíbenosti

Pochopitelně ale největší skupina lidí stále jezdí na skateboardech. Skateboard je specifický hlavně tím, že mívá speciální lepenou dřevěnou desku jako hlavní „prkno“. Jednotlivé komponenty se na něj poté šroubují a díky e-shopům jako Ambassadors není problém vytvořit vlastní konfiguraci. Hlavní výhodou skateboardu je fakt, že je všestranný. Je dost vhodný na klasické cestování, výkonnostní jízdu a zároveň je velice hbitý a ovladatelný na parádní triky. Díky tomu je skateboard rozhodně tou nejpopulárnější variantou.

Pohodlná jízda s longboardem

Pokud ale chcete pouze být pojízdní a chcete se přesouvat pohodlně a rychle, tak je pro vás longboard nejlepší. Má delší plochu, a proto se na něm i o něco lépe stojí. Nemá ale zdaleka tak širokou základnu, takže je menší ovladatelnost. Držení směru a rychlost je ale rozhodně bezkonkurenční, díky čemuž je ideálním cestovatelským městských prostředkem. Další porovnání najdete v článku longboard vs. skateboard.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: