20. srpna 2021
Kategorie: Sportovec

Chytré hodinky a sporttestery zlepší i váš výkon

Profesionální sportovci, trenéři nebo třeba výživoví specialisté si už život bez elektronických pomůcek neumí představit, ale řada rekreačních sportovců stále ještě nevyužívá buďto vůbec nic, nebo jen značně nepřesné měření pomocí aplikace v chytrém telefonu. Na rozdíl od sporttesterů však mobily nejsou vybaveny odpovídajícími senzory, a tak ukazují zkreslená data. Budete-li na mobil spoléhat příliš, svůj tréninkový plán můžete sestavit chybně.

Boom i díky pandemii

Chytré hodinky a sporttestery patří k několika málo produktům, kterým pandemie výrazně zvýšila prodeje. O sport a zdravý životní styl se totiž začali zajímat i lidé, kteří se ještě před půl rokem o svou kondici téměř nestarali. Díky zvýšené poptávce výrobci rychleji aktualizují software svých výrobků a přicházejí na trh s novinkami, které tlačí dolů cenu stávajících modelů.

Každodenní společník

Pokud si nevyberete model pro vrcholové sportovce, který se příliš nesoustředí na design, můžete si pořídit elegantní zařízení, které z ruky už nesundáte. Kvalitní modely vydrží na jedno nabití i týden a kromě měření vaší sportovní aktivity, počtu spálených kalorií, tepové frekvence, sledování trasy pomocí GPS čipu nebo velmi užitečného měření kvality a hloubky spánku můžete mít chytré hodinky, které zároveň umí mimo jiné:

  • Bezdotykově zaplatit
  • Ovládat hudební aplikace ve vašem telefonu
  • Zobrazovat upozornění o nových zprávách, e-mailech či hovorech

Vyberte si odolný model

Při výběru nového pomocníka si dejte pozor na levnější modely, které často nejsou odolné proti vodě či prachu, a vy je tak nemůžete využívat například při plavání. Aktivní sportovci by si rozhodně měli vybrat model s dlouhou výdrží baterie a odolností také proti nárazu. Tahle kritéria naštěstí splňují už přístroje ze střední cenové kategorie. Sportovcům se nicméně takováto investice rozhodně vyplatí.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: