25. listopadu 2022
Kategorie: Geek

Chcete si pořídit konzoli, ale váháte, jestli Xbox nebo PlayStation?

Patříte k nadšencům hraní her nebo chcete udělat radost protějšku či dítěti? Tak určitě neváhejte investovat do herní konzole. I když pořízení takového spotřebiče stojí peníze, tak z dlouhodobého hlediska se jedná o menší investici. Obě konzole nabízí totiž exkluzivní herní tituly a knihovnu vybraných her. Jedinou nevýhodou je jejich momentální nedostatek, který trvá od zahájení prodeje.

Obě herní konzole mají podobný výkon. Rozhodnutí je čistě na vás. Každopádně více oblíbenou značkou mezi hráči je PlayStation od společnosti Sony. Nicméně v článku si posvítíme na to, co by vás mohlo přiklonit se k jedné nebo druhé straně.

Proč si pořídit PlayStation?

Především pro to, že nabízí mnoho exkluzivních herních titulů, které si jen tak nezahrajete na konkurenčním Xboxu. Jedná se například o tituly:

  • Gran Turismo
  • Ratchet & Clank
  • Uncharted
  • Last of Us

a mnoho dalších. Takový Spider-Man se dočkal po remaku z PS4 remastered verze na PS5 verzi, kde úvodní obrazovka se nenačítá minutu, ale pouze několik vteřin. To ovšem není všechno, protože díky ray tracingu a extra výkonnému procesoru umožňuje 60 snímků za vteřinu, což je dvojnásobná hodnota oproti PS4 verzi.

Hodnotu PlayStationu udává i nový ovladač DualSense s vestavným reproduktorem s haptickou odezvou. Ještě nedávno měl Xbox navrch, co se týče herního předplatného, ale s nově vydaným tarifem jsou tyto resty pomalu smazány.

Proč si pořídit právě Xbox?

Xbox sice nedisponuje takovou hráčskou základnou, herními exkluzivity (např. Forza Horizon 5) a tak vyspělým příslušenstvím, jako ovladač DualSense, ale dokáže to dohnat jinde. Co se týče výkonu, tak je to téměř identické, jak jsme výše psali u Sony konzole. Xbox dokáže nabídnout lepší nabídku her, zejména hry vydané od r. 2005, což PlayStation neumožňuje. Stačí si pořídit Xbox Game Pass. V čem ztrácí Xboxy svoji exkluzivitu, tak že nově vydané hry můžete hrát na starší Xbox One nebo PC.

Xbox je zkrátka pro ty, co si nekladou nejvyšší cíle na hraní, stačí jim základ nebo patří mezi milovníky starších her, a hlavně chtějí používat Xbox jako mediální centrum.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: