26. srpna 2022
Kategorie: PR tipy

4 věci, které byste rozhodně měli zařídit před dovolenou

Ráj na zemi, ale i peklo v přímém přenosu. V jakém rytmu se bude odehrávat vaše příští dovolená, záleží především na tom, jestli nezapomenete zařídit několik podstatných záležitostí. A protože se většina dovolenkářů soustředí jen na to, co si sbalit, dali jsme pro vás dohromady několik úplně jiných tipů.

1) Zabezpečte dům a zahradu

To poslední, co chcete řešit po návratu z exotické destinace, je vybílená domácnost. V rámci prevence proto zbytečně neupozorňujte na vaši nepřítomnost. Dobrou strategií je navodit dojem, že se v domě či bytě někdo nachází – například pomocí automatických spínačů světel nebo neúplně zatažených rolet či žaluzií. A pokud máte možnost investovat do technického zabezpečení, udělejte to. Základem jsou bezpečnostní dveře s kvalitním zámkem. Vyplatit se může i napojení na bezpečnostní agenturu.

Prozkoumejte také zahradu a schovejte do kůlny či garáže všechny hodnotnější věci, kvůli kterým by se nenechavý zloděj nenechal pobízet k tomu, aby přelezl plot. Zajímat by ho mohl i zánovní žebřík v hodnotě tisíců korun.

2) Zajistěte si parkování až na letišti

Pokud se na dovolenou chystáte odletět z Letiště Václava Havla v Praze, mohlo by vás zajímat, jak ušetřit spoustu drahocenného času a starostí. Recept je jednoduchý: vydejte se na letiště vlastním autem a zaparkujte až u terminálu. Jak na to a co bude s vaším vozem v době, kdy budete vegetovat v zahraničí?

Parkování na letišti v Praze zajišťuje služba Smile Parking a probíhá zcela bezkontaktně. Přijedete na parkoviště EUROPORT poblíž terminálu, odevzdáte klíčky do boxu u kanceláře firmy (nachází se v téže budově) a vydáte se do odletové haly. Profesionální řidič vaše auto přeparkuje na hlídané parkoviště v blízkosti letiště a ve smluvený termín vám ho opět přistaví tam, kde jste ho nechali.

Další informace a ceny za parkování najdete na smileparking.cz.

3) Vyřešte formality

Horší komplikaci než propadlý pas zažít nemůžete. Tedy kromě zjištění, že budete muset zaplatit horentní částku za lékařskou péči, protože jste si zapomněli sjednat cestovní pojištění. Zkontrolujte si proto platnost dokladů a informujte se, jak je to v cílové destinaci s rozsahem zdravotní péče hrazené z vašeho zdravotního pojištění – evropský průkaz zdravotního pojištění vám pomůže pouze v zemích EU, ovšem pouze za stejných podmínek jako pro občany daného státu.

4) Nastudujte dopravní předpisy

Pokud máte v plánu během dovolenky šoférovat, rozhodně se v předstihu seznamte se specifickou dopravní situací a nastudujte dopravní předpisy, které se mohou od našich diametrálně lišit. Pozornost věnujte také povinné výbavě – například v Turecku, Bulharsku či Řecku s sebou musí řidiči vozit i hasicí přístroj, ve Francii alkoholtester a ve Španělsku zase jedny náhradní dioptrické brýle.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: